Garwolin

8 EKD w dekanatach garwolińskim łaskarzewskim i żelechowskim

12
mar 2024

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. W dekanacie garwolińskim, łaskarzewskim i żelechowskim przygotowano 8 takich tras.

W Wielkim Poście w wielu miejscach w Polsce i na świecie organizowane jest wydarzenie EDK. Wspólna Msza św. po której pątnicy wyruszają na nocną wyprawę. Dla wielu osób jest to ważne i motywujące spotkanie. Po nim każdy wyrusza na swoją wyprawę. Samotnie lub w małych grupkach, ale z zachowaniem reguły milczenia i skupienia. Prawdziwym celem EDK, która wyruszy 22 marca jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda.

W parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach przygotowano 2 trasy:

44 km. Patron św. Jose Sanchez del Rio – czerwona, wyjście po Mszy św. o godz. 20:00
Sulbiny – Ruda Talubska – Izdebno Kolonia – Łaskarzew – Wola Łaskarzewska – Dąbrowa – Stary Żabieniec – Nowy Żabieniec – Wilkowyja (Marianów) – Górki – Czyszkówek – Natalia – Garwolin – Sulbiny.

47 km. Patron św. Stanisław Kostka – niebieska
Sulbiny – Sławiny – Górzno – Piaski – Łąki – Zgórze – Przykory – Goździk – Łętów – Unin – Mierżączka – Sulbiny

„Złota” , 40 km EDK wyruszy z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie po Mszy św. o 20:00, a jej trasa rozpoczyna się z kościoła św. Jana Chrzciciela Górzno i biegnie przez Reducin – Sulbiny – Józefów – Potaszniki – Górzno nowy cmentarz – Wólka Ostrożeńska – Piastów – Podlasie – Samorządki – Piaski – Górzno kościół św. Jana Chrzciciela.
Z żelechowskiej parafii Zwiastowania NMP na trasę dł. 41 km wyruszy po Mszy św. o 18:00 EKD, której patronem jest św. Antoni, a kolorem czerwony. Początek trasy Żelechów i dalej Letnisko - Wola Zadybska – Zaryte – Wylezin – Kłoczew – Sosnówka – Gęsia Wólka – Feliksin – Huta Zadybska – Żelechów.
Patronem drugiej, liczącej 42 km EKD jest św. Matka Teresa, kolorem niebieski, a wyznaczona trasa biegnie od Żelechowa przez Łomnicę – Stary Goniwilk – Brzegi – Miastków Kościelny – Jagodne Świder – Ciechomin – Baczków – Zwola Poduchowna – Wilczyska – Żelechów.

W parafii św. Trójcy w Gończycach EKD wyruszy po Mszy św. o godz. 20:00, a jej trasa biec będzie od kościoła w Gończycach przez Chotynię – Przyłęk – Sokół – Sobolew – Grabniak – Damianów – Korytnica – Mroków – Władysławów – Ostrożeń – Gończyce.

W łaskarzewskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zorganizowano 2 Ekstremalne Drogi Krzyżowe, które wyruszą 15 marca po Mszy św. na krótszą, 15 km trasę, a po nabożeństwie o 20:00 na dłuższą, 42 km trasę.

Szczegóły na stronach parafii i https://trasy.edk.org.pl/
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.