Garwolin

9. rocznica kanonizacji patrona szkoły

04
maj 2023

30 kwietnia, w kościele w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza św. poświęcona m.in. św. Janowi Pawłowi II. W oprawę uroczystości aktywnie włączyła się społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach.

"Dziś dziękujemy, kochany nasz Ojcze Święty, że z raju bram serdecznym nas pozdrawiasz gestem. Za każdy dzień spojrzeniem w niebo rozpoczęty, bo przecież zawsze razem z nami Ojcze jesteś" -tymi słowami uczniowie szkoły podsumowali występ upamiętniający dziewiątą rocznicę kanonizacji patrona.

„Uroczystą Eucharystię sprawowaną przez ks. kan. Ireneusza Głowackiego oraz ks. Pawła Koniecznego poprzedził montaż słowno – muzyczny uczniów ze szkoły w Brzegach, który był dedykowany naszemu świętemu. Treść wystąpień nawiązywała do słów papieża o godności człowieka, która była dla Ojca św. szczególnie umiłowaną wartością. Był poczet sztandarowy, czytania i psalm, składane dary oraz modlitwa wiernych.

To spotkanie potwierdziło fakt, że pamięć o świętym Janie Pawle II jest wciąż ważnym elementem życia patriotycznego i duchowego naszej społeczności”- poinformowała dyrektor szkoły Marianna Zając.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.