Garwolin

Borowie: oratorium wielkopostne „Miłość Niepojęta”

25
mar 2024

23 marca, w zabytkowym kościele w Borowiu odbyło się Oratorium Drogi Krzyżowej Miłość Niepojęta, które było połączeniem niezwykłych tekstów bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego i podążającej za nimi muzyki Mariusza Kozickiego. Przepiękne utwory, które ujmują prostotą i głębią połączono z poruszającymi słowami rozważań Drogi Krzyżowej.

Oratorium trwało ok. 60 min. W tym czasie zespół El Camino wykonał 14 utworów zgodnie z układem stacji drogi krzyżowej. Zespół El Camino powstał w roku 2009 jako trio. W roku 2011 wydał album z autorskimi piosenkami pt. „Bliżej”. W roku 2012 lider zespołu Mariusz Kozicki napisał muzykę do rozważań drogi krzyżowej według bł. Ignacego Kłopotowskiego. W roku 2014 ukazała się płyta pt. „Miłość niepojęta z tą muzyką”. W tym samym roku powstała Litania Wolności dedykowana pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Z zespołem w tym wydarzeniu bierze udział aktor Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko, wolność jest w nas”.
Po kilku latach nieobecności zespół powraca w składzie: Marlena Boryń - śpiew, Małgorzata Kuźma – śpiew oraz Mariusz Kozicki - piano, trąbka.

- Aby zrozumieć miłość, która rozlała się przez krzyż, idź śladami Mistrza. Oratorium Drogi Krzyżowej było dla słuchaczy głębokim przeżyciem religijnym i artystycznym – puentuje Katarzyna Iwaniec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.


na podst. inf. GOK Borowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Aneta Czw. 28.03.2024 20:52:37

Piękny jest ten stary kościół, piękniejszy niż ten nowy