Garwolin

Brzegi nie zapominają o Jasnej Górze

12
paź 2022

6 października społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach postanowiła wziąć udział w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. To wyjątkowe miejsce w tym roku zgromadziło pod wałami Sanktuarium 5,5 tys. osób z ponad 160 szkół, z całej Polski.

Pod kierownictwem dyrektor Marianny Zając, nauczyciele, uczniowie, rodzice i inni członkowie rodzin wzięli udział w tej corocznej pielgrzymce, dziękując i jednocześnie prosząc Boga o potrzebne dary. W tym roku hasłem spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II był tytuł encykliki Ojca Świętego „Blask Prawdy”. Tuż przed Eucharystią wszyscy zgromadzeni na placu jasnogórskim wzięli udział w koncercie ewangelizacyjnym o. Łukasza Buksy, franciszkanina, który głosi Słowo Boże za pomocą muzyki. Głównym punktem wyjazdu była Msza św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka - duszpasterza rodziny szkół papieskich. Ks. biskup w swojej homilii przypominał, że blask prawdy to inaczej blask dobra, dobra które jest w każdym człowieku. Trzeba je tylko umiejętnie wydobyć, pielęgnować i obdarowywać nim inne osoby spotkane w życiu. Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła społeczność szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej. Pielgrzymi wysłali również list do papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie, szczególnie w intencjach Kościoła, papieża, naszej Ojczyzny, szkół im. Jana Pawła II, pokoju zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów.

Podczas wyjazdu uczniowie nie tylko dbali o swój rozwój duchowy, ale również fizyczny. Jedną z form takiego rozwoju było wejście na wieżę Jasnogórskiego Sanktuarium i podziwianie Częstochowskiej panoramy miasta.

Choć pielgrzymka na Jasną Górę dobiegła końca uczniowie ze szkoły w Brzegach nie zapominają o swoim patronie – św. Janie Pawle II. Już w tę niedzielę, 16 października, o godz. 8:45 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym przedstawią montaż słowno-muzyczny o jednym z największych Polaków. Jest to kontynuacja spotkania w Częstochowie podczas XXII Dnia Papieskiego.inf. pras.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.