Garwolin

„Ciąg dalszy tej historii nie napisze się sam” – 1 rocznica działalności zespołu Caritas przy parafii M.B. Częstochowskiej w Garwolinie

30
paź 2023

Zespół Caritas numer 36 przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, w sobotę 28 października obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, a następnie przeniosło do salki pod kaplicą Bożego Miłosierdzia.

Obchody rocznicy rozpoczęła uroczysta msza święta o godzinie 18:00, sprawowana przez księdza Pawła Wojdata, opiekuna parafialnego zespołu Caritas. Podczas kazania wikariusz zwrócił uwagę na rolę, jaką zespół odgrywa w życiu parafii, oraz podkreślił zaangażowanie i trud, jaki wolontariusze wkładają w pomoc potrzebującym.

Po mszy, zebrani przeszli do salki pod kaplicą Bożego Miłosierdzia. Do zespołu dołączyły tego dnia także dwie nowe osoby, którym legitymacje członkowskie wręczył proboszcz parafii, ksiądz kanonik Stanisław Małek. Po części oficjalnej, członkowie zespołu przystąpili do świętowania. Były przekąski, a na koniec na sali pojawił się tort.

Parafialny zespół Caritas, jak mówi ksiądz Paweł Wojdat, na początku swojego istnienia zrzeszał 20 wolontariuszy. Po roku, ich liczba się podwoiła. Na swoim koncie mają akcję zbiórek żywności dla swoich podopiecznych, których liczba, w szczytowych momentach sięgała 50 osób. Pomimo krótkiej działalności, udało im się stworzyć świetlicę, na której dzieci mogą przyjść pobawić się, odrobić lekcje, bądź uzyskać bezpłatne korepetycje pod okiem profesjonalnych nauczycieli zrzeszonych w zespole Caritas. Po za tym udało się zorganizować wakacyjny wyjazd do Zakopanego, gdzie dzięki sponsorom najmłodsi podopieczni mogli spędzić wakacje.Mateusz Biernacki


POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.