Garwolin

Droga Krzyżowa ulicami Garwolina /ZDJĘCIA/

03
kwi 2023

Nie odstraszył ich deszcz i późna pora. Kilkuset wiernych wzięło udział w garwolińskiej Drodze Krzyżowej, której przewodziła parafia Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku rozważania poszczególnych stacji opierały się na nauczaniu Jana Pawła II.

Wieczorem, w Niedzielę Palmową ulicami Garwolina przeszła Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II. Krzyż nieśli przedstawiciele różnych grup i wspólnot parafialnych. „ Dziękuję za obecność wszystkim, którzy podjęliście ten trud, to zaproszenie Chrystusa, aby w najlepszy z możliwych sposobów rozpocząć ten Wielki Tydzień, to bycie z Chrystusem w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu”- mówił ks. Leszek Gwardecki, który był organizatorem tego modlitewnego manifestu w obronie autorytetu św. Jana Pawła II. Za obecność i wspólną modlitwę podziękował uczestnikom Drogi Krzyżowej dziekan dekanatu garwolińskiego ks. kan. Stanisław Szymuś. „To wielkie dzieło, które zostawił nam, ludziom współczesnym św. Jan Paweł II jest niezwykle cenne, niezwykle ważne i cieszę się, że padły dzisiaj te piękne słowa w czasie rozważań Drogi Krzyżowej”- podkreślał kapłan.

Oprawę muzyczną zapewniła schola rodzin, rozważania czytali pani Aldona i Krzysztof, nad bezpieczeństwem czuwali policjanci i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.