Garwolin

Garwolin: z „wiarą i męstwem” ruszyli na Jasną Górę /ZDJĘCIA+ VIDEO/

03
sie 2021

Przed nimi prawie 300 km, ale nie to najważniejsze. Około 200 pątników z dekanatu garwolińskiego wyruszyło 3 sierpnia na pielgrzymi szlak, by zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, by spotkać się z Maryją i zanieść jej swoje prośby, błagania i podziękowania.

Mszą św. koncelebrowaną w kolegiacie Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski, rozpoczęła się 41.pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania prawie 300 km, by 14 sierpnia spotkać się z Maryją i zanieść jej swoje prośby, błagania i podziękowania. W homilii biskup mówił, że w ciągu roku przeżywamy tak wiele trudnych sytuacji, tak wiele trudnych spraw. - Zmagamy się o wiarę, zmagamy się o życie, jakieś zasobne życie także, ale przychodzą choroby, nieszczęścia, tragedie, przychodzi jakieś duchowe zmaganie. W tym roku także, po tym czasie pandemii, nauczania zdalnego, tak wiele dzieci i osób młodych przezywa jakieś wewnętrzne dramaty, rozdarcia. Bardzo trudno wraca się do tej rzeczywistości sprzed kilkunastu miesięcy. I chcielibyśmy powrócić, żeby na nowo ładować swoje akumulatory w tych wszystkich wydarzeniach, które na sposób rekolekcyjny przybliżają nas do Pana Boga...- powiedział biskup G. Suchodolski. Mówił też o kryzysie wiary, powołań

- Wartością pielgrzymki nie są tylko przebyte kilometry, ale wartością pielgrzymiego szlaku jest ta droga, którą przejdzie moje serce w stronę Jezusa, jest ta droga, która przejdzie moje serce do powierzenia Panu Bogu mojego grzechu w sakramencie pokuty, sakramencie miłosierdzia, a później także w sakramencie Eucharystii przeżytej w sposób pełny, z komunią św. Tym powinna mierzyć się nasza pielgrzymia droga...- podkreślał.

Przed wyjściem na pielgrzymi szlak, jego uczestnicy odśpiewali sto lat ks. Stanisławowi Szymusiowi- dziekanowi dekanatu garwolińskiego, bo dziś właśnie obchodzi 55. urodziny.

Do granic miasta pątników odprowadził m.in. starosta Mirosław Walicki, burmistrz Marzena Świeczak, wiceburmistrz Garwolina Albert Baran, wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, proboszczowie i księża z parafii dekanatu garwolińskiego i nie tylko.

Radość i śpiew towarzyszyły pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, łzy natomiast pojawiły się na licach żegnających ich najbliższych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.