Garwolin

Garwolin: zgromadzili się, by powiedzieć Chrystusowi o swojej miłości /ZDJĘCIA/

16
cze 2022

Niemal 5 tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji eucharystycznej, która odbyła się podczas obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Podczas procesji wierni na nowo uświadamiają sobie prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie.

Procesja Bożego Ciała uświadamia nam, że w tej wędrówce przez życie nie jesteśmy sami, że Jezus przyszedł na nasze drogi i uczynił je swoimi drogami. Został z nami w Najświętszym Sakramencie, aby poprowadzić nas do obiecanego wiecznego życia, które jest dla nas osiągalne tylko przez Niego. Po Mszy św. odprawionej o godz. 10:00, ulicami miasta wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynię i idzie z nami ulicami miasta tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Idzie między domami, obok sklepów, urzędów. To taki moment, kiedy przestrzeń powszedniego życia zostaje wyrwana ze swej codzienności i na chwilę uświęcona. Przypomnienie, że jest coś więcej niż sprawy doczesne. Procesja zatrzymywała się przy ołtarzach wykonanych przez Wspólnotę Neokatechumenalną, garwolińskich strażaków- ochotników, harcerstwo katolickie i rzemiosło. Podczas kazania prepozyt kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak mówi o miłości do Boga i akcentował, że Chrystus chce naszego dobra, naszego szczęścia i naszej miłości. Ks. prałat podkreślał, że prowadząc Chrystusa w złocistej monstrancji jest nas kilka tysięcy ludzi, że w piękny czerwcowy dzień Chrystus jest z nami na ulicach miasta, by nas widzieć, pobłogosławić naszym domom, naszym rodzinom, by nieść nam swoją miłość i swoje błogosławieństwo.
Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Garwolin, chór parafialny i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy, strażacy i wiele innych stowarzyszeń katolickich oraz dziewczynki sypiące płatki kwiatów.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.