Garwolin

Gończyce: VII Diecezjalny Kongres Różańcowy /ZDJĘCIA/

Kościół Sob. 19.03.2022 18:27:14
19
mar 2022

Przeszło 1000 osób z 11 dekanatów uczestniczyło w VII Diecezjalnym Kongresie Różańcowym, który odbył się odbędzie się w parafii w Gończycach. Głównym punktem był Eucharytstia pod przewodnictwem ordynariusza Diecezji Siedleckiej ks. bpa Kazimierza Gurdy.

W związku z przygotowaniem do beatyfikacji założycielki dzieła Żywego Różańca Pauliny Jaricot, uczestnicy kongresu poznawali Jej duchowość i działalność.
„Jesteście skarbem dla tego świata i ogromną radością Boga naszego ojca, bo kroczycie najpiękniejszą z dróg, drogą z Maryją...”- mówił ks. Grzegorz Koc, diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca, zwracając się do przeszło 1000 osób ze wspólnot Żywego różańca z 11 dekanatów. Nawiązując do aktualnej sytuacji i wojny u naszych wschodnich sąsiadów, ks. Grzegorz m.in. powrócił do ważnego wydarzenia z czasów wojny 1920 roku..

Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. kan. Andrzej Sochal podziękował wspólnotom żywego różańca za współpracę z rozgłośnią na polu modlitewnym, szczególnie tym, którzy mają odwagę w czasie pandemii przyjeżdżać do radia i modlić się. Przybliżył też i zachęcał do nabycia publikacji , które proponuje wydawnictwo diecezji siedleckiej Unitas.

Konferencję pt. „Błogosławiona Paulina Maria Jaricot cała dla Kościoła cała dla misji” wygłosiła s. Emmanuela Stachurska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, sekretarz redakcji miesięcznika „Różaniec” i członkini zarządu Żywego Różańca w Polsce.

Po konferencji został odmówiony różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie Dorota z siedleckiej parafii katedralnej opowiedziała o spotkaniu z osobą Pauliny Marii Jaricot, o tym, jak przyprowadziła ją do żywego różańca, jak dorasta do tej wspólnoty i jak w niej wzrasta, a generalnie jak dorasta do Kościoła

Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, który podkreślał, że Bóg jest tym, który prowadzi historię każdego człowieka. - On prowadził historię Maryi, historię życia Józefa, on prowadził również historię przyszłej błogosławionej Pauliny Jaricot. Tajemnica życia szczęśliwego, wg Bożych planów zależy od wejścia człowieka w optykę Boga, czyli w optykę zbawienia, której Bóg pragnie dla każdego człowieka...- podkreślał Pasterz Kościoła Siedleckiego

Na zakończenie odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu, przy grobie dzieci nienarodzonych.


WJ/Gończyce

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.