Garwolin

Górki: powiatowa inauguracja święta strażaków

05
maj 2023

Od kilkudziesięciu lat, na początku maja strażacy z powiatu garwolińskiego spotykają się w góreckim sanktuarium, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku będzie to w sobotę, 6 maja.

Każdego roku, w pierwszych dniach maja, około pół tysiąca strażaków ochotników ze wszystkich jednostek działających w powiecie, przyjeżdżało ze sztandarami do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach, by - jak mówi dh Waldemar Sabak, prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie - pokłonić się Matce Fatimskiej i podziękować za jej opiekę, za odwagę w chwilach trwogi i znoju oraz poprosić o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem św. Floriana.

W tym roku strażacka uroczystość inaugurująca majowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej odbędzie się 6 maja. O godz. 18:30 nastąpi złożenie wiązanki kwiatów przy pomniku św. Floriana, a pół godziny później odprawiona zostanie Eucharystia.

Msza św. połączona będzie z modlitwą różańcową i procesją fatimską ze świecami. Uroczystości zakończą się o północy pasterką maryjną w intencji strażaków i pielgrzymów.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.