Garwolin

Górzno: dziękczynienie za 25 lat posługi kapłańskiej

04
lis 2021

W niedzielę, 31 października ks. kan. Eugeniusz Rola obchodził jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej w parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie. Za ćwierć wieku wspólnego wędrowania ku wieczności razem z księdzem Eugeniuszem dziękowali Panu Bogu zgromadzeni parafianie.

- Miała to być tylko msza dziękczynna, lecz dzięki życzliwości miejscowych księży i parafian, nadano jej charakter uroczysty - mówi ks. kanonik Eugeniusz Rola, który z parafią w Górznie związany jest na dobre i złe od ćwierćwiecza, w tym 18 lat był proboszczem. Oprawę wokalną Eucharystii zorganizował chór parafialny, mszy św. koncelebrowanej przewodniczył jubilat w asyście proboszcza parafii ks. prałata Jerzego Kalinki i wikariusza ks. Mariusza Nejranowskiego. Również on wygłosił okolicznościową homilię. Po krótkim wyjaśnieniu czytań mszalnych nawiązał do uroczystości rocznicy poświęcenia kościoła. - Aby przykazanie miłości dotarło do ludzi, Pan Bóg objawiał je bezpośrednio, albo posługiwał się swymi wysłańcami: aniołami, kapłanami i prorokami. Głównym miejscem działania kapłanów są świątynie, w których dokonuje się nauczanie, uświęcenie, budowanie i jednoczenie żywego Kościoła, którym jest lud Boży /.../Świątynia łączy wspólnotę parafialną zewnętrznie, bo tu gromadzą się ludzie, zwłaszcza na msze niedzielne oraz inne nabożeństwa, natomiast duchowymi zwornikami tej jedności są księża, szczególnie proboszczowie, którzy zwykle najdłużej w parafii przebywają, najbardziej decydują o stylu duszpasterstwa oraz są odpowiedzialni za sprawy duchowe i materialne- mówił kapłan. Ks. kanonik przypomniał najbardziej zasłużonych dla parafii księży proboszczów oraz kapłanów spoczywających na miejscowym cmentarzu, nawiązał również do przybycia do parafii i duszpasterzowania, nazywając owocną współpracę na chwałę Bożą. - A dzisiaj jest dobra okazja, abyśmy sobie nawzajem podziękowali za okazywane zaufanie i współpracę na chwalę Bożą, a to, co dobrego udało się wspólnie zrobić, niech nas napełnia dumą i radością, a nade wszystko niech was pobudza do wdzięczności Bogu za błogosławieństwo i otrzymane łaski- artykułował ks. Rola.

Na zakończenie mszy św. podziękowania i życzenia wyrazili przez swych przedstawicieli dzieci, młodzież KSM-u, chór parafialny, kółka różańcowe, Przyjaciele Oblubieńca, władze samorządowe gminy z wójtem Waldemarem Sabakiem i wiceprzewodniczącym RG Robertem Ochnio, proboszcz parafii ks. prałat Jerzy Kalinka.

Ks. kanonik Eugeniusz podziękował za okazane słowa i gesty życzliwości.fot. parafia

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.