Garwolin

Już po raz 8. ulicami Żelechowa przeszedł Orszak Trzech Króli

07
sty 2022

W tegorocznym, podobnie jak poprzednich uczestniczyło bardzo wiele osób. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym. Po Eucharystii barwny korowód wyruszył ulicami miasta.

Na czele Orszaku podążało trzech mędrców, królowie: Afryki Baltazar – Marek Bieńko, Azji Melchior – Piotr Brych oraz Europy Kacper – Dominik Miszkurka. Na trasie przemarszu zaprezentowane zostały scenki biblijne: przy ratuszu – dwór Heroda, a przed starą remizą OSP – scenka z pasterzami. Celem wędrówki trzech mędrców, była stajenka zlokalizowana w Parku Miejskim. Tutaj trzej królowie złożyli pokłon Jezusowi i ofiarowali mu dary – mirrę, kadzidło i złoto. Świętą Rodziną byli pani Wioletta i Mariusz Kawka z dziećmi.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Objawieniu Pańskim, głos zabrał proboszcz parafii Żelechów ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, a następnie burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Orszaku oraz w nim uczestniczyli.

Uroczystość w parku zwieńczyło wspólne kolędowanie przy szopce przygotowanej przez Zbyszka Prządkę z pracownikami.

Przy parkowych alejkach na mieszkańców i gości czekał ciepły bigos, pierogi, gorąca herbata oraz pyszne ciasta. Dzięki pomocy Andrzeja Stępniaka, Mariusz Owczarczyka oraz Marty i Mateusza Szychowskich, najmłodsi mieli możliwość z bliska zobaczyć kucyki, kozy, owieczki i inne żywe zwierzęta.

Koordynatorami wydarzenia były panie Agnieszka Barszcz i Krystyna Wieczorkiewicz wspierane przez ks. prałata Eugeniusza Filipiuka, burmistrza Łukasza Bogusza, urząd miejski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Siostry Opatrzności Bożej, ministrantów, KSM, Caritas, Koła Różańcowe, Wspólnotę Neokatechumenalną, Koła Gospodyń Wiejskich z Goniwilka, Łomnicy, Starego Kębłowa, Stefanowa, Huty Żelechowskiej, Kotłówki i Zakrzówka. W pomoc zaangażowali się też uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stefanowie, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Żelechowa. O bezpieczeństwo i porządek w czasie Orszaku zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gózdka i Żelechowa oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej z Żelechowa.


Inf. pras.
WJ/Garwolin

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.