Garwolin

Kolędowanie z Hanką Rybką, kapelą góralską i Caritas

Kościół Śr. 19.01.2022 18:42:15
19
sty 2022

W niedzielę, 16 stycznia w żelechowskim kościele parafialnym odbyło się kolędowanie z utalentowaną wokalistką z Poronina na Podhalu Hanką Rybką wraz z zespołem. We wspólnym kolędowaniu wystąpiły także dzieci i młodzież z przedszkolnych, szkolnych i parafialnych kół Caritas.

W czasie koncertu wykonano zarówno znane tradycyjne polskie kolędy jak również kolędy w gwarze i aranżacji góralskiej. Zgromadzona publiczność żywiołowymi oklaskami reagowała na góralskie kolędy i włączała się we wspólne wykonanie tradycyjnych kolęd. Występy były przeplatane opowiastkami wokalistki i członków zespołu, przybliżającymi podhalańskie zwyczaje i obrzędy świąteczne. Kolędowanie Hanki Rybki z zespołem w składzie: Andrzej Jarząbek – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka – skrzypce, altówka, Robert Czech – kontrabas było wyjątkowym wykonaniem muzyki folkowej, zagranej z pasją i góralskim temperamentem. Występ artystów w tradycyjnych góralskich strojach i ich góralska gwara stanowiły dla słuchaczy dodatkową atrakcję. Zgodnie z tradycją kolędowania obok wspólnego śpiewania kolęd nie zabrakło życzeń przekazanych przez członków zespołu dla wszystkich zgromadzonych na koncercie.

Na zakończenie koncertu podziękowania dla wszystkich wykonawców, a w szczególności dla artystów z Podhala złożyli organizatorzy koncertu – proboszcz żelechowskiej parafii ks. prałat Eugeniusz Filipiuk oraz burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Słowa uznania skierowali również do wolontariuszy z kół Caritas, działających pod opieką ks. Marcina Chruściela oraz s. Dawidy, dziękując nie tylko za udział we wspólnym kolędowaniu, ale przede wszystkim za codzienną bezinteresowną troskę i zaangażowanie w niesienie pomocy bliźniemu.


inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.