Garwolin

Ministranci i lektorzy parafii Samogoszcz u Grobu Patronki Parafii św. Jadwigi Śląskiej

27
sty 2024

Po ubiegłorocznej pielgrzymce na Jasną Górę, która miała miejsce w lutym 2023r. przed misjami ewangelizacyjnymi, ministranci i lektorzy z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy wykorzystując czas ferii zimowych postanowili udać się w tym roku do Grobu Patronki Parafii -św. Jadwigi Śląskiej, który znajduję się w Międzynarodowym Sanktuarium w Trzebnicy położonej niedaleko Wrocławia.

Swoją trzydniową pielgrzymkę odbyli pociągiem pod opieką Proboszcza - ks. Bogusława Filipiuka w dniach 22-24 stycznia. Będąc w Trzebnicy mieli okazję modlić się przy grobie św. Jadwigi podczas mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza oraz w czasie indywidualnej i wspólnej modlitwy. Dzięki życzliwości ojców salwatorianów przez których zostali serdecznie przyjęci, dokładnie zapoznali się z życiem św. Jadwigi oraz zwiedzili Bazylikę.
Siostra Dionizja ze Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek oprowadziła chłopców po Muzeum Klasztornym sióstr Boromeuszek im. s. Olimpii Konopki. Pozostały czas został przez ministrantów i lektorów wykorzystany na zwiedzanie miasta, szukanie "trzebnickich kotów" oraz rozrywkę: grę w kręgle, grę w tenisa stołowego i dwugodzinny pobyt na pływalni. 

Wspólny wyjazd na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich szesnastu uczestników, którzy mieli okazję nawiedzić grób św. Jadwigi Śląskiej. Pielgrzymka była możliwa dzięki wsparciu wielu parafian, którzy w Święto Objawienia Pańskiego biorąc kredę i kadzidło podzielili się swoimi pieniędzmi z Liturgiczną Służbą Ołtarza, za które wszyscy ministranci i lektorzy wraz z księdzem proboszczem są wdzięczni parafianom.ks. Bogusław Filipiuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.