Garwolin

Msza św. żałobna w intencji zmarłego ks. kan. Jerzego Przychodzenia /ZDJĘCIA/

09
wrz 2022

8 września w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem odprawiona została Msza św. żałobna w intencji śp. ks. kan. Jerzego Przychodzenia. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu garwolińskiego ks. kan. Stanisław Szymuś, a uczestniczyło w niej kilkudziesięciu księży, rodzina, parafianie, znajomi.

Kościół parafialny w Miętnem wypełniony był do ostatniego miejsca, nawet na placu przed kościołem zgromadziło się liczne grono parafian, by pożegnać swojego proboszcza.

W homilii prepozyt Kapituły Kolegiackiej Garwolińskiej, ks. prałat Ryszard Andruszczak mówił, że „dziękujemy Bogu za jego powołanie do kapłaństwa i za to, że przed 30 laty, kiedy Chrystus stanął przed nim, jako młodzieńcem i powiedział: Pójdź za mną...”, nie wahał się odpowiedzieć Chrystusowi „tak”. I poszedł za nim...”


W imieniu parafian z Miętnego, zmarłego, umiłowanego proboszcza żegnała Wanda Bettin. - Przybyłeś do nas jak anioł, cichy, spokojny, skromny, życzliwy, otwarty na ludzi, nad podziw pokorny. Krótko księże proboszczu przyszło nam parafianom współpracować w tej parafii z Tobą, ale bardzo szybko pokochaliśmy Ciebie...- artykułowała.Dziekan dekanatu garwolińskiego, ks. kan. Stanisław Szymuś powiedział, że „zmarły ks. Jerzy przyszedł na świat jako niepozorne ziarno, wyrósł na piękną roślinę, a na koniec obumarł, obumarł po to, aby móc żyć pełnią życia do której przeznaczył go Bóg. I po ludzku jest nam smutno”.W niejasnych okolicznościach został znaleziony na plebanii z ranami kłutymi. Znalazł się w szpitalu w Garwolinie. Tam zmarł dnia 5 września 2022 r. Przeżył 48 lat, w tym 23 lata w kapłaństwie.W piątek, 9 września w kościele parafialnym w Marianowie odbędą się uroczystości pogrzebowe. O godz. 11:30 odbędzie się różaniec, a o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.