Garwolin

Nie zatrzymywał się na swoim cierpieniu /ZDJĘCIA/

Kościół Pt. 01.07.2022 17:50:40
01
lip 2022

Blisko stu księży, rodzina, poczty sztandarowe i liczne grono przyjaciół i znajomych z placówek, w których pracował, żegnało zmarłego w nocy z 26/27 czerwca ks. Janusza Mazurka- pochodzącego z Żelechowa proboszcza parafii Grabów Szlachecki. Żałobnej Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, a współkoncelebransami byli biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski i dziekan dekanatu żelechowskiego ks. prałat Eugeniusz Filipiuk.

1 lipca w żelechowskim kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Janusza Mazurka, który od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą nowotworową. W homilii ordynariusz diecezji bp Kazimierz Gurda mówił, że z diecezjalnej rodziny kapłańskiej, z rodziny parafialnej w Grabowie Szlacheckim i rodziny naturalnej z Żelechowa odszedł po długiej chorobie ks. Janusz Mazurek. Odszedł w młodym wieku, przeżył bowiem lat pięćdziesiąt, a w kapłaństwie 26. - W ofiarę Jezusa włączał śp. ks. Janusz siebie, swoje życie i życie parafian, a w ostatnim czasie swoje cierpienie, swoją chorobę. Doskonale rozumiał, jak bardzo życie kapłańskie związane jest z Chrystusem Najwyższym Kapłanem oddającym siebie na ofiarę ojcu...podkreślał bp Gurda


W imieniu kolegów z roku studiów, zmarłego ks. Janusza pożegnał ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk. - 32 lata budowaliśmy wspólnotę naszej klasy seminaryjnej i Twoja śmierć to wszystko przerwała, już z nami nie będziesz tutaj na ziemi. Zarażałeś nas swoim uśmiechem, radością i optymizmem...- artykułował.
Pochodzący z parafii Żelechów ks dr Krzysztof Lis SDB mówił, że do parafii rodzinnej zawsze wraca się chętnie, bo zawsze jest dużo wspomnień. - Wspominam bardzo mile dobrego, ciepłego kleryka, potem kapłana, pogodnego i obdarzonego darem słowa...- zaznaczył.

Delegacja parafian z Grabowa Szlacheckiego w pięknych, wzruszających słowach przypomniała pięcioletnia posługę ks. Janusza jako proboszcza parafii, jego dokonania. - Pozostaniesz w naszych sercach jako ten, który swoją postawą mobilizował nas do tego, by być jeszcze lepszym człowiekiem. Pamiętamy, jak powtarzałeś, że jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko będzie na właściwym miejscu. Dziękujemy, że nigdy nie zostawiłeś nas samych, do samego końca, mimo bólu i cierpienia...- akcentowali

Katarzyna Słabik - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grabowie Szlacheckim wspominała ks. Janusza jako kolegę z pracy, nauczyciela, pedagoga, proboszcza. - Był wspaniałym wychowawcą naszych dzieci i młodzieży. Drogi ks. Januszu, wspominamy Cię jako pełnego radości, szacunku i życzliwości człowieka i kapłana. Twój optymizm, pogoda ducha i humor udzielał się nam wszystkim, gdy przekraczałeś progi szkoły...- mówiła. 

Słowo od rodziny odczytał i pożegnał ks. Janusza w imieniu księży i żelechowskich parafian, ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, proboszcz parafii.

Po nabożeństwie trumna z ciałem ks. Janusza Mazurka spoczęła na cmentarzu parafialnym w Żelechowie.WJ/Żelechów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.