Garwolin

Parysów: Kościół wspólnotą wierzących /ZDJĘCIA/

06
mar 2023

4 marca, w siódmym dniu misji ewangelizacyjnych, do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Parysowie przybyły znaki misyjne – kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie błogosławionych Męczenników Podlaskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej, bp Kazimierz Gurda. Podczas nabożeństwa, małżeństwa odnowiły ślubne przyrzeczenia.

Kulminacyjnym punktem misji ewangelizacyjnych było przybycie do parafii w Parysowie znaków misyjnych. Na ich przywitanie wyruszyła uroczysta procesja, z pasterzem diecezji siedleckiej bp Kazimierzem Gurdą, proboszczem parafii ks. kan. Włodzimierzem Tendorfem, misjonarzem ks. Tomaszem Bielińskim, księżmi dekanatu garwolińskiego i liczną grupą wiernych. Po wprowadzeniu Świętych Znaków do świątyni, powitała je rodzina parafialna. - Matko Boża Kodeńska, Matko Jedności, nasze serca przepełnione są wielką radością, bo to wyjątkowy dzień dla naszej całej rodziny parafialnej i dla poszczególnych rodzin. W tym cudownym obrazie z Kodnia Ty sama matko do nas przybywasz, wiara nam mówi, że tu jesteś i widzisz każdego i każdą z nas. Twój wzrok przenika nas, ale to Twoje spojrzenie nie jest surowe i karcące, lecz ciepłe i pełne miłości...- mówili. Powitał je też proboszcz parafii, ks. kan.Włodzimierz Tendorf. - Teraz nadchodzi czas, byśmy jak Męczennicy Podlascy, dali świadectwo, kim dla nas jest Jezus Chrystus, którego w środę przyjęliśmy na nowo, jako osobistego Pana i Zbawiciela. Dlatego wdzięczni jesteśmy Bogu również za to, że dziś gościmy w naszej parafii was, błogosławieni mężowie wiary z Pratulina, którzy nie tylko potrafiliście strzec i bronić, ale także dzieliliście nią i krzewiliście w swoich rodzinach – dodał.

Musimy przy Jezusie trwać


Mszy świętej przewodniczył biskup Kazimierz Gurda, który w homilii mówił, że czas dni misyjnych, słuchanie Bożego Słowa, modlitwa, przystępowanie do sakramentów świętych, że „to wszystko dokonało naszego odwrócenia się od tego, co jest złe i spojrzenia z wielką miłością na Pana Boga, który jest źródłem wszelkiego dobra”. - Mam taką nadzieję, że wasze serca są otwarte na działanie Ducha św., że wasze serca są przygotowane do tego, żeby przyjąć i to z wielką radością słowo, które pochodzi od Boga..- podkreślał. POSŁUCHAJ HOMILII


Świadectwo wiary wygłosili Marzena i Paweł, którzy są małżeństwem od 32 lat i przetrwali koszmar, który sprawiło uzależnienie mężczyzny od alkoholu, a zabrakło Pana Jezusa. - Kiedy zaprosiliśmy do naszego życia Pana Jezusa i oddaliśmy ster w jego ręce, to on przemienił nasze życie, przewartościował je, uzdrowił relacje między nami, uzdrowił relacje nasze i naszej córki, nauczył nas przebaczać...- mówiła Marzena, a Paweł dodał, że jak otworzył swoje serce na łaskę Jezusa, on wszedł. - I to, co czuję jest takie osobiste, to dotykanie mojego serca przez Pana Jezusa i Maryję, bo ona też dużo nam dała w życiu.

Małżeństwa odnowiły ślubne przyrzeczenia, a wójt gminy Bożena Kwiatkowska i były sekretarz Stanisław Bryłka, w imieniu mieszkańców gminy złożyli biskupowi Kazimierzowi życzenia imieninowe, podobnie jak proboszcz parafii, ks. kan. Włodzimierz Tendorf.

Relacja Waldemara Jaronia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Parafianka Pon. 06.03.2023 19:13:38

Niezapomniane przeżycie. Dziękujemy.