Garwolin

Sulbiny: idźmy drogą Chrystusa /ZDJĘCIA/

25
paź 2021

23 października, w siódmym dniu misji świętych, do parafii świętego Jana Pawła II w Sulbinach przybyły Święte Znaki – kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników Podlaskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej, bp Kazimierz Gurda. Podczas nabożeństwa, księża posługujący w parafii odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

Kulminacyjnym punktem misji ewangelizacyjnych było przybycie do parafii w Sulbinach Świętych Znaków- kopii obrazu matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników Podlaskich. Na ich przywitanie wyruszyła uroczysta profesja, z pasterzem diecezji siedleckiej bp Kazimierzem Gurdą, księżmi dekanatu garwolińskiego i liczną grupa wiernych. Po wprowadzeniu Świętych Znaków do kaplicy, powitała je rodzina parafialna. - Cieszymy się, że jesteś z nami, pełni czci i wiary pozdrawiamy Cię Maryjo, nasza Matko, Królowo Rodzin. W progi naszej kaplicy przybyłaś wraz z Błogosławionymi Męczennikami z Pratulina. Pełni radości i uwielbienia całym sercem oddajemy się w Twe matczyne ręce prosząc o trwałe owoce przemiany naszych serc- mówili. Powitał je też proboszcz parafii, ks. Leszek Dąbrowski. - Drodzy męczennicy, Unici Podlascy, bądźcie dla nas wzorem wiary, dodawajcie nam odwagi i otuchy, abyśmy nigdy nie wycofywali się, kiedy trzeba będzie bronić wiary, Kościoła, krzyża i jedności z następcą św. Piotra Ojcem Świętym- dodał.

Syn Boży przewodnikiem

Mszy świętej przewodniczył biskup Kazimierz Gurda, który w homilii mówił, że rodzina parafialna przeżywa wielkie wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii parafii są misje ewangelizacyjne i przyjmowane są Święte Znaki, w których przychodzą i Maryja i Błogosławieni Męczennicy Podlascy. Biskup podkreślał, że święci są tymi, którzy wskazują nam drogę, którą i my też powinniśmy iść. Oni byli bowiem pierwsi, którzy szli drogą Chrystusa. - Tego Jezusa, w czasie misji na nowo przyjęliście do swoich serc, jako waszego pana i Boga, ale jednocześnie uznaliście jako tego, który jest jedynym przewodnikiem w waszym życiu. Jest to dzisiaj dla nas bardzo ważne, żebyśmy sobie uświadomili, jako ludzie wierzący, że mamy właśnie takiego przewodnika, kogoś, za kimś możemy pójść, komu możemy w naszym życiu zaufać, a jest nim właśnie nie kto inny, tylko Boży Syn Jezus Chrystus, Bóg, a więc nasze zaufanie do Jezusa, do tego naszego przewodnika w naszym życiu, ono powinno być pełne...- podkreślał bp K. Gurda. Uczestniczący w misjach parafianie zaznaczali, że są one dla nich czasem głębokiej refleksji nad stanem wiary i miłości do Pana Boga oraz nad przynależnością do wspólnoty Kościoła diecezjalnego i parafialnego.

Misje prowadził ks. Mariusz Zaniewicz, który w dziesięcioletniej historii sulbińskiej parafii, przez pięć lat tu pracował. - Wielkie poruszenie mojego serca, ale też patrząc na twarze, zasłuchanie też, rozmodlenie, to wszystko, co się dokonywało, to myślę, że jakiś jeden taki piękny, wspaniały owoc, że wspólnota trwa, że wspólnota się rozwija, że nabiera coraz więcej dynamizmu duchowego, że z każdym dniem misji przybywało coraz więcej ludzi i bardziej ochotniej brało udział, odkrywało, przychodziło, dopytywało czasami, ale też dziękowało za te nowe odkrycia, nowe myśli, refleksje- akcentował.

Na zakończenie Eucharystii księża pracujący w parafii odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Relacja Waldemara Jaronia POSŁUCHAJ
WJ/Sulbiny [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.