Garwolin

Święty Jan Paweł II - Brzegi wspominają

13
paź 2021

10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się". Hasło tegorocznego święta niosło nadzieję i było motywem przewodnim jednego z największych pontyfikatów w historii Kościoła. Nie lękajcie się - słowa wypowiedziane przez papieża Jana Pawła II utkwiły w pamięci i sercu wielu Polaków, a dziś nabierają nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat.

Pamięć o wspaniałym rodaku jest żywa wśród całej społeczności szkolnej. Jego słowa, czyny są drogowskazem dla wszystkich. Starają się żyć według jego myśli i słów.
- Uczniowie wraz z pocztem sztandarowym z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach wzięli udział w obchodach Dnia Papieskiego. Przedstawili w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym montaż słowno - muzyczny poświęcony osobie papieża. Dzieci recytowały piękne wiersze oraz śpiewały piosenki poświęcone Ojcu Świętemu - informuje dyrektor Marianna Zając.

W trakcie programu artystycznego zwrócono uwagę na szczególną więź Papieża Polaka z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który 12 września 2021 roku został beatyfikowany.

- Kiedy w dniu 16 października 1978 roku wybrano Jana Pawła II, Prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński powiedział: „Zadaniem nowego papieża będzie wprowadzić Kościół w trzecie Tysiąclecie". Obaj od wczesnych lat darzyli wielką miłością Maryję. Obaj się jej zawierzali. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Konieczny, który odczytał list pasterski Konferencji Episkopatu Polski poświęcony osobie Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w oprawę Mszy Świętej. Przygotowali czytania, psalm, modlitwę wiernych oraz dekorację. XXI Dzień Papieski był wyjątkową okazją, aby wyrazić szczególną wdzięczność Ojcu Świętemu za jego nauczanie, miłość, odwagę i mądrość, którą dzielił się z ludźmi - uzupełnia dyrektor placówki.Inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.