Garwolin

Szkoła w Brzegach pamięta!

Kościół Pt. 30.04.2021 15:09:00
30
kwi 2021

W milionach głów siedem lat temu kłębiła się już potwierdzona przez Kościół prawda o świętości naszego Papieża Jana Pawła II. 27 kwietnia 2014 roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta kanonizacja do tej pory błogosławionego, a już świętego człowieka.

Sprawiło to, że kult naszego papieża rozszerzył się uroczyście na cały świat i do ksiąg mszalnych na całym świecie zapisany został specjalny formularz Mszalny ku jego czci. Jan Paweł II znany wszystkim, kochany, doceniany i niezapomniany Polak został ogłoszony świętym.

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzegach uczciła ten dzień w symboliczny sposób. Nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali dekorację w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym, aby przypomnieć obecnym na mszach świętych o tym wyjątkowym wydarzeniu. Chcieliśmy, aby wierni nie tylko podczas Eucharystii, ale i osobiście w domu mogli pomodlić się, podziękować za życie naszego rodaka - Karola Wojtyły. Najmłodsi uczniowie upamiętnili ten dzień w szkole. Oddziały przedszkolne utworzyły kolaż ze zdjęć Jana Pawła II. Symbolem przywiązania do patrona były rączki umieszczone wokół serca dla papieża- Polaka. Dzieci ubrane w papieskie barwy, trzymające balony, utworzyły flagę. Zadaniem klasy pierwszej było udekorowanie okna w szkole dla Świętego Jana Pawła II. Pozostała społeczność działania tej akcji rozszerzyła w swoich domach. Trzecioklasiści wykonali wspólnie z rodzicami ulubione przez papieża kremówki. Klasy starsze włączyły się w akcję "Radosne okno dla Jana Pawła II". Dodatkowo przed budynkiem szkoły, zostały wywieszone papieskie i narodowe flagi- informuje dyrektor Marianna Zając.inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.