Garwolin

Trąbki: Koncert Kolęd z okazji jubileuszu parafii

16
sty 2024

Bieżący rok jest szczególny dla parafii świętego Józefa w Trąbkach, bowiem jest to rok stulecia parafii. W ramach przygotowań do tego jubileuszu w niedzielę, 14 stycznia odbył się Koncert Kolęd. Parafianie oraz przybyli goście wypełnili świątynię by usłyszeć najpiękniejsze, tradycyjne kolędy, pastorałki, a także utwory rozrywkowe o tematyce Świąt w niezwykłych aranżacjach i wersjach zarówno śpiewanych, jak i instrumentalnych.

Artyści, który wystąpili to Kwartet Saksofonowy Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Garwolinie przygotowany przez Konrada Gzika, Chór „Villanella" Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie dyrygowany przez Martę Zdrajkowską, zaprzyjaźniony z parafią Chór Miasta Garwolina na czele z dyrygentem Radosławem Miturą oraz lokalni artyści z Orkiestry Dętej z Trąbek pod batutą Grzegorza Zakrzewskiego.

Każdy z wymienionych zespołów wystąpił indywidualnie, natomiast punktem kulminacyjnym był finał koncertu, podczas którego orkiestra i dwa chóry połączyły swoje siły odśpiewując „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „Przybieżeli do Betlejem" oraz „Wśród nocnej ciszy". Ogromna moc muzyki została dopełniona pięknym, nastrojowym oświetleniem przygotowanym przez Mariusza Boguckiego. Koncert został poprowadzony przez dyrektora Szkoły Muzycznej Jarosława Gałuszkę.

Na zakończenie koncertu ksiądz proboszcz Włodzimierz Wąsowski podziękował wszystkim artystom, a szczególnie organiście parafii Trąbki i jednocześnie kapelmistrzowi orkiestry dętej za inicjatywę i profesjonalną organizację. Następnie przypomniał, że to dopiero początek obchodów stulecia, a główne uroczystości odbędą się 5 maja.Tekst: Magdalena Piłka
Fot. Siostra Witolda Radzięciak

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.