Garwolin

Trzej Królowie przeszli przez Garwolin /ZDJĘCIA/

06
sty 2022

Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” maszerował ulicami Garwolina siódmy pochód Trzech Króli. Motywem przewodnim tegorocznego orszaku było podkreślenie wartości, jakim jest dar przyjścia Boga w ludzkim ciele.

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza św. celebrowana w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Eucharystii koncertowała orkiestra dęta OSP Garwolin, prezentując znane i lubiane kolędy i pastorałki. W role Trzech Króli wcielili się ks. Stanisław Szymuś - proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego i dziekan dekanatu garwolińskiego, Robert Bielecki i Dariusz Kasprzak. Barwny korowód prowadziła Święta Rodzina, rolę której odtwarzali Klara i Karol Waliccy z czteromiesięcznym Franciszkiem.
Przed wyruszeniem w drogę, przed kościołem schola dziecięca i ministranci z parafii MBCz wystąpili w przedstawieniu nawiązującym do odwiecznej walki dobra ze złem, której symbolem w jasełkach okazały się diabły i anioły.
W podążającym za gwiazdą orszaku szło około ośmiuset osób, a oprawę muzyczną zapewniła Schola Rodzin. Część z nich ubrana była w stroje z jasełek, inni mieli tylko korony na głowach i peleryny, a jeszcze inni szli ot tak, z ciekawości. W kolegiacie Przemienienia Pańskiego, gdzie zakończyła się pielgrzymka, ministranci pod kierunkiem ks. Krzysztofa Banasiuka przygotowali scenkę, następnie mędrcy ze Wschodu złożyli Nowonarodzonemu pokłon i dary. Na wszystkich uczestników ulicznych jasełek czekał gorący bigos przygotowany przez młodzież KSM z parafii kolegiackiej.
Koordynatorem tegorocznego Orszaku w Garwolinie był ks. Leszek Gwardecki- wikariusz parafii MB Częstochowskiej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.