Garwolin

Uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny w Zwoli Poduchownej

27
lip 2021

25 lipca, wspólnota parafialna w Zwoli Poduchownej przeżywała uroczystość odpustową ku czci patronki parafii świętej Anny.

Uroczysta Suma odpustowa rozpoczęła się o godz.12.00. Głównym celebransem i kaznodzieją był. ks. Piotr Baran, ze Zgromadzenia Male Dzieło Boskiej Opatrzności – Księża Orioniści, który modlił się w intencji parafian i wygłosił homilię.

- Wiele rodzin żyje jakby pozbawionych podstawowych filarów, na których zbudowane było życie Anny i Joachima. Były to: modlitwa, msza święta, Komunia Święta i Sakrament Bożego Miłosierdzia, czyli sakrament pokuty. Te filary gwarantują jedność rodziny. Jeśli nie ma modlitwy w życiu codziennym, tak łatwo zrezygnować z przyjęcia komunii świętej. Uczmy się wierności Chrystusowi, ale uczmy się tez wierności tym których najbardziej kochamy! – mówił kaznodzieja.

Na zakończenie procesji Ks. Proboszcz Włodzimierz Wąsowski podziękował wszystkim parafianom, Gościom, Pocztom Sztandarowym OSP, oraz przybyłym kapłanom z dekanatu żelechowskiego i spoza za liczne przybycie.

Święta Anno uproś wnuka, niech ma każdy czego szuka.
Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.