Garwolin

„Wiara i nawrócenie”

Kościół Czw. 02.03.2023 13:48:20
02
mar 2023

To temat czwartego dnia Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych w parysowskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dnia ogłoszenia Chrystusa Panem i Zbawicielem. 1 marca Słowo Boże głosił ks. Tomasz Bieliński, a wzruszające świadectwo wiary wygłosił znany i lubiany aktor Dariusz Kowalski.


Przy wypełnionych do ostatniego miejsca kościele parafialnym odbywają się od niedzieli 26 lutego Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne i trwają aż osiem dni, a jednak... z dnia na dzień uczestniczy w nich coraz więcej osób, wierni bowiem szybko przekonują się, że to swoista „duchowa uczta” i dlatego starają się być na naukach codziennie.
1 marca swoje świadectwo wiary wygłosił znany aktor Dariusz Kowalski. Mówiąc o swoim życiu wyznał, że „różne były w rodzinie sytuacje, ale łaska wiary została mi przekazana” . Mówił mi.in. jak Bóg naznaczył jego i rodzinę chorobą żony...
Do świadectwa aktora nawiązał misjonarz, ks. Tomasz Bieliński, który mówił o wierze i nawróceniu, o trudnych doświadczeniach, których Bóg nie zsyła ale dopuszcza, żeby nam otworzyć oczy na to, co najważniejsze...
Wszyscy obecni w kościele, którzy gotowi byli oddać życie Jezusowi powstali, prawą rękę położyli na wysokości własnego serca i powtarzali po misjonarzu modlitwę oddania życia Jezusowi i otworzyli Jezusowi swoje serca i przyjęli Go w swoje życie, jako jedynego Pana i Zbawiciela. „Zawładnij moim życiem i kieruj nim, chcę odtąd spełniać Twoją wolę. Spraw, abym zawsze był takim, jakim Ty chcesz mnie mieć”- mówili jednym głosem parysowscy parafianie.

4 marca do Parysowa przybędą misyjne znaki. O 15:30 będzie ich powitanie, a pół godziny później odprawiona zostanie Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kasia Czw. 02.03.2023 15:21:54

Piękna relacja. Wzruszyłam się.

Maria Czw. 02.03.2023 18:54:54

Super. I o to chodzi.

Anna Pt. 03.03.2023 17:36:49

Boże, jakie to piękne. Księże proboszczu dziękujemy.