Garwolin

Wilczyska: odszedł kapłan wielkiej wiary /ZDJĘCIA/

30
mar 2022

Blisko 150 księży i kilkuset parafian żegnało zmarłego 24 marca ks. kan. Romualda Pawluczuka. Mszy św. żałobnej przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, a współkoncelebransami byli biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski i dziekan dekanatu żelechowskiego ks. prałat Eugeniusz Filipiuk.

/media/bp-Grzegorz.mp330 marca wspólnota parafialna z Wilczysk i innych parafii, gdzie pracował śp. ks. kan. Romuald Pawluczuk, władze samorządowe gminy Wola Mysłowska, dziesięć pocztów sztandarowych, strażacy, przyjaciele, znajomi, rodzina pożegnali, zmarłego po długiej i ciężkiej chorobie ks. Romualda.

- Gromadzimy się dzisiaj, aby w szczególny sposób modlić się za zmarłego proboszcza. To jest ta szczególna ofiara Chrystusa, do której mocy chcemy się odwoływać, aby prosić o wieczne zbawienie. Jesteśmy w Wielkim Poście, w wielu parafiach odbywają się rekolekcje, odbywają się spowiedzi, które mają oczyścić nasze serca i przygotować dobrze na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem, do tego byśmy to spotkanie przeżywali z wielką radością. A tymczasem wspominając ostatnie lata życia śp. ks. Romualda, możemy powiedzieć, że dla niego Wielki Post zaczął się już dość dawno... - mówił biskup Piotr Sawczuk.

POSŁUCHAJ

W homilii biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski powiedział, że przychodzi nam żegnać kogoś, kto tutaj, przez ostatnie kilka lat pełnił posługę proboszcza, duszpasterza, „ kogoś, kto ukazywał także wartość cierpienia i tego wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem, które nie tylko raduje, ale także boli, które ma swoją cenę...”

POSŁUCHAJ

Dziekan dekanatu żelechowskiego ks. prałat Eugeniusz Filipiuk w jednym roku rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach ze zmarłym księdzem kanonikiem. - Wiele razy wspólnie wyjeżdżaliśmy na różne uroczystości diecezjalne, raz w tygodniu byliśmy razem, rozmawiając, dzieląc się tym, co jeszcze można zrobić. Był bardzo towarzyski, lubił podróże...- wspomina ks. prałat.

POSŁUCHAJ

Swojego kolegę z roku studiów w siedleckim WSD pożegnał wzruszającymi wspomnieniami ks. ka. Dr Krzysztof Baryga, dyrektor Instytutu Teologicznego w Siedlcach
POSŁUCHAJ

Ks. Franciszek Klebaniuk, brat cioteczny zmarłego ks. kan. Romualda. - Dziękujemy Panu Bogu za Unitów Podlaskich, którzy krwią męczeńską wyprosili dar powołania tak wielu synów naszej pratulińskiej ziemi. Dziękujemy im za uzdrowienie Romka...- podkreślał ks. Klebaniuk.

POSŁUCHAJ

- W swoim zakresie jestem świadkiem posługi duszpasterskiej i administracyjnej zmarłego księdza Romualda. W obliczu majestatu jego śmierci, najstosowniejszy moment, wypowiedzieć Panu Bogu wdzięczność za dar jego życia, za kapłańską służbę w naszej parafii i administrację w niej, przecież jedna z najbardziej wymagających, a on kiedyś mówi „ ja się nie męczę ta parafią, ja się nie męczę tymi obowiązkami”- powiedział pochodzący z parafii Wilczyska ks. Głębicki.

POSŁUCHAJ


Swojego proboszcza pożegnał ks. Michał Rodak. -Chyba nigdy nie będą mógł osobiście wyrazić Panu Bogu wdzięczności za dar ks. Romualda, za ten dar 5 lat naszej wspólnej współpracy w Wilczyskach, za to jego piękne świadectwo życia, miłości do Boga, do Kościoła do kapłaństwa- artykułował ks. Michał.
POSŁUCHAJ

W imieniu wspólnoty parafialnej parafii Wilczyska, zmarłego ks. Romualda pożegnała Katarzyna Iwaniec

POSŁUCHAJ


Zmarłego proboszcza parafii Wilczyska pożegnali przedstawiciele samorządu gminy Wola Mysłowska, wójt Kinga Szerszeń, przewodniczący RG Tadeusz Talarek i Paweł Rogowicz
POSŁUCHAJ

Na zakończenie głos zabrał administrator parafii Wilczyska, ks. Grzegorz Lisiecki
POSŁUCHAJ

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w rodzinnej parafii Zmarłego w Pratulinie w czwartek, 31 marca o godzinie 11.00. Następnie ciało Kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook