Garwolin

XVII Koncert kolęd i pastorałek w żelechowskim kościele

16
sty 2024

Kolęduje się przy wigilijnym stole, podczas świątecznych spotkań rodzinnych oraz w kościele. Dzięki temu, silniej odczuwany jest klimat tych niezwykłych świąt. Kolęda to pieśń sławiąca narodzenie Chrystusa - jest swoistym łącznikiem, wszystkich Polaków.

Kolędowanie, to piękna tradycja i wyznanie wiary. W żelechowskim kościele wierni gromadzą się każdego roku by pielęgnować tradycję wspólnego kolędowania. W koncercie występują soliści i grupy muzyczne. W tym roku najmłodsza solistka Julia Lechnio miała 5 lat, w grupie najmłodszych znaleźli się też Nikola Abramska, Wojciech Gula, Zuzanna i Dominika Dziubak, Zofia Świtaj, Dominika Szczepańska, Zuzanna Kamińska, Aleksandra i Weronika Ciołek oraz Jakub Kosyra. Nieco starsi wykonawcy to Julia Cybulska, Jolanta Jaskulska, Zuzanna Zalech oraz Amelia Ciołek.

W koncercie wystąpiła też schola Aniołki Maryi prowadzona przez siostrę Łucję, dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stefanowie, schola Młodzieżowa prowadzona przez siostrę Dawidę oraz grupa muzyczna z ZSP Żelechów. Pięknym rodzinnym śpiewem zachwyciły siostry Maria Lesisz i Gabriela Soszka, panie Agnieszka Barszcz i Barbara Mika, rodzina Karasińskich, rodzina Kamińskich, rodzina Moch i rodzina Parzyszków. Podczas koncertu można było wysłuchać tradycyjnych kolęd, wielu pastorałek, a nawet zupełnie nowej pastorałki "Gloryja", do której muzykę i słowa napisał Paweł Parzyszek, a zwrotki utworu zaśpiewał syn Kacper.

Organizatorami koncertu były panie Krystyna Wieczorkiewicz i Zuzanna Chmiel oraz Paweł Parzyszek. Nagłośnienia użyczył zespół Eden, nad stroną techniczną i nagłośnieniem czuwał Damian Ostałowski i Michał Kostyra. Nagranie z koncertu przygotował Antoni Wojda:

na podst. informacji przesłanej przez Krystynę Wieczorkiewicz
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janinka Czw. 18.01.2024 20:50:26

Koncert byłby piękny, gdyby nie schola młodzieżowa, a dokładniej stroje dziewczyn, którym najwyraźniej brak kultury, wyczucia i klasy, aby ubrać się do kościoła odpowiednio, ... Za to ogromne brawa dla grupy z ZSP - z pełną klasą zaprezentowali się pięknie, dziewczynki ze scholi oraz ich rodzice i opiekunowie powinni brać przykład z grupy z ZSP. W przyszłości warto, aby organizatorzy i gospodarze miejsca zwrócili na to uwagę.

Robert Wt. 16.01.2024 07:47:59

Brawa dla występujących-podwójne brawa dla śpiewających rodzin za piękne świadectwo wiary i dobry przykład.