Garwolin

„Z wiarą i męstwem” wyruszą na pątniczy szlak

29
lip 2021

3 sierpnia, już kolejny raz na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymki z Garwolina, Sobienich Jezior, Łaskarzewa, a 4 sierpnia z Żelechowa i Gończyc. Do pokonania mają ponad 250 km, by w duchowej wędrówce na Jasną Górę zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, odkryć coś, czego im brakuje.

3 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszą dwie grupy pielgrzymów z Garwolina, 7A z parafii Przemienienia Pańskiego, której patronem jest św. Wojciech, a kolor biało-czerwony. Przewodnikiem grupy jest ks. Krzysztof Banasiuk. Zapisy na pielgrzymkę 1 i 2 sierpnia w godz. 16 – 19 przy kancelarii. Grupy 7B z parafii MB Częstochowskiej kolorem jest fiolet, natomiast przewodnikiem ks. Leszek Gwardecki. Tego po Mszy św. o godz. 6:30 odprawionej w kolegiacie Przemienienia Pańskiego obie grupy pokonają trasę od Garwolina do Maciejowic, gdzie odpoczną i następnego dnia wyruszą do Dęblina.

Z Sobienich Jezior wyjdzie grupa pielgrzymów z numerem 7C reprezentująca Dekanat Osiecki, której patronem są bł. Męczennicy Podlascy, a kolor błękitny. Przewodnikiem będzie ks. Adam Karcz. Zapisy (sala katechetyczna w Wildze) sobota 31.07 i poniedziałek 02.08. w godz. 16:00 – 18:00 . Msza św. wyjścia grupy 7C we wtorek 03 sierpnia godz. 7:00.

Pierwszego dnia pielgrzymi podążać będą drogą tzw. „Nadwiślanką” do Maciejowic, i podobnie jak 7A i 7B, 4 sierpnia ruszą w drogę do Dęblina.

3 sierpnia na pątniczy szlak wyruszy również amarantowa grupa 9B z Łaskarzewa. Patronem jest Kasper de Buffalo, Matka Boża Nieustającej Pomocy, a przewodnikami ks. Piotr Osiński. Zapisy na Pielgrzymkę 1 sierpnia po każdej Mszy św. w zakrystii i 2 sierpnia od 15:30 zdawanie bagaży i zapisy do godz. 18:30. 3 sierpnia Msza św. o godz. 11:00 na rozpoczęcie pielgrzymki. W tym dniu grupa dotrze wraz z grupami garwolińskimi do Maciejowic.

4 sierpnia z Gończyc do Dęblina wyjdzie również amarantowa grupa 9C, której patronem jest Matka Boża Szkaplerzna, przewodnikami natomiast ks. kan. Jan Spólny.
Tego samego dnia wyruszy pielgrzymka 9A z Żelechowa. Patronem tej grupy jest św. Maksymilian Kolbe, kolor natomiast żółto- niebieski. Przewodnikiem będzie ks. Leszek Mućka. Zapisy na pielgrzymkę 2 i 3 sierpnia w godz. 16:00-19:00 w sali im. Jana Pawła II.

5 sierpnia wszystkie grupy spotkają się w Dęblinie, gdzie odprawiona zostanie Eucharystia, po której nastąpi uformowanie Pielgrzymki Podlaskiej w dwie grupy: siedlecką i bialską. Następnie 25 grup pielgrzymów wyruszy z Dęblina do Czarnolasu.

Zainteresowanie pielgrzymką jest dość znaczne, ale jeszcze nie takie, jak kilka lat temu.


fot. arch.
WJ/Garwolin

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.