Garwolin

Żelechów: Droga Krzyżowa ulicami miasta /ZDJĘCIA/

13
kwi 2022

W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej mieszkańcy Żelechowa i okolicznych miejscowości uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, której przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Filipiuk.

Nabożeństwu towarzyszyły inscenizacje w wykonaniu młodzieży zrzeszonej w Szkolnych Kołach Caritas. To w dużej mierze dzięki tym młodym ludziom nabożeństwo stało się bardzo realistyczne, wywołując emocje i wrażenia podobne do tych, które przeżywali prawie dwa tysiące lat temu podążający za Chrystusem na Golgotę. Przejściu do poszczególnych stacji towarzyszyło skupienie i wsłuchanie się w rozważania czytane przez przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.

W Kościele trwa Roku Rodziny, dlatego szczególną modlitwą w czasie Drogi Krzyżowej otoczono rodzinę. Prawdą jest, że małżeństwo to nie tylko droga usłana różami, ale czasami wręcz droga krzyżowa. Problemów i cierpienia nie brakuje nawet w dobrych i kochających się rodzinach. Dla chrześcijan jednak droga krzyżowa Jezusa to nie tylko ból i śmierć, to przede wszystkim znak nadziei – odkupienia i zmartwychwstania.inf. pras.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook