Garwolin

Żelechów: powstało kolejne szkolne koło Caritas

Kościół Pon. 27.06.2022 17:20:01
27
cze 2022

W Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela powołane zostało Szkolne Koło Caritas nr 131. Akt powołania wręczył dyrektor Sylwii Tomaszek dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski.

„ Celem zaspokojenia duchowych i społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików oraz podejmowania przez nich dzieł miłosierdzia, Caritas Diecezji Siedleckiej świadoma potrzeb oraz chęci wyrażonych przez dyrekcję i uczniów szkoły, dotyczących współpracy na tym polu, zgodnie ze statutem caritas Diecezji Siedleckiej, powołuję z dniem 22 czerwca 2022 roku Szkolne Koło Caritas w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie”- odczytał akt powołania dyrektor Marek Bieńkowski i wręczył dokument dyrektor szkoły Sylwii Tomaszek i opiekunce koła Katarzynie Mucha. - Koła Caritas są bardzo widoczne w życiu Żelechowa i całego powiatu. Jesteśmy z tego dumni- mówił starosta Mirosław Walicki. Starosta podziękował także ks. Marcinowi Chruścielowi, asystentowi kościelnemu Caritas Żelechów za pracę na rzecz Caritas w Żelechowie. -To księdza otwartość i postawa przyczyniła się do włączenia w dzieło miłosierdzia wielu młodych ludzi mieszkańców powiatu garwolińskiego- artykułował gospodarz powiatu. - Jesteś widoczni nie tylko przez te koszulki i napis na nich, ale w różnych działaniach na terenie miasta, także parafii. Jak jest potrzeba, to telefon do ks. Marcina i już działania się rozpoczynają takie, jakie są potrzebne...- mówił podczas uroczystości proboszcz parafii ks. prałat Eugeniusz Filipiuk. - To, że Caritas działa, jest bardzo widoczne w naszej lokalnej społeczności. Bardzo trudno sobie wyobrazić uroczystości, imprezy kulturalne, bez waszej obecności. Bardzo wam dziękuję za to, że potraficie wychodzić do ludzi i dzielić się sercem, swoim czasem...- powiedział burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz.

Młodzi wolontariusze przedstawili program artystyczny: „Wszyscy jesteśmy powołani do miłości”, którego mottem były słowa św. Jana Pawła II : „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Program zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Barki”, po czym na gości i wolontariuszy czekała słodka niespodzianka.

W wydarzeniu uczestniczyli także ks. Marcin Chruściel, asystent kościelny PZC Caritas w Żelechowie, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa w Garwolinie Justyna Maszkiewicz, ks. Leszek Mućka, opiekunowie szkolnych kół Caritas z miasta i gminy Żelechów z s. Dawidą Kopek, nauczyciele oraz wolontariusze- „wspaniali, młodzi ludzie, którzy dzielą się dobrem, pomagając ludziom starszym, ubogim, potrzebującym. Sami również wzbogacają się o nowe doświadczenia miłości bliźniego”.Na podst. inf. Caritas Żelechów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.