Garwolin

Archeolodzy z Polskiej Akademii Nauk opowiedzą o żelechowskim zamku

Kultura Czw. 23.03.2023 11:11:29
23
mar 2023

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników historii lokalnej - podsumowanie dotychczasowych prac archeologicznych na żelechowskim zamku.

Od 2016 r. naukowcy z Polskiej Akademii Nauk prowadzą w Żelechowie badania archeologiczne zamku Ciołków. Badania wspiera finansowo i logistycznie Gmina Żelechów. W pracach wykopaliskowych uczestniczą wolontariusze oraz członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów.

W piątek, 31 marca o godz. 11.00 w sali widowiskowej MGOK odbędzie się spotkanie pt. „Rzeczy i ludzie z żelechowskiego zamku”, podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki badań archeologicznych i historycznych siedziby rodu Ciołków w Żelechowie prowadzonych w 2022 roku. Prelegentami będą: Wojciech Bis – Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Maciej Radomski – Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Michał Zbieranowski – Instytut Historii PAN, Michał Główka – Instytut Historii PAN, Milena Obremska – Instytut Nauk Geologicznych PAN.

Na spotkanie zapraszają: Burmistrz Żelechowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.MGOK Żelechów

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.