Garwolin

Artystyczny poranek na bis – już 9 czerwca

Kultura Pon. 03.06.2024 15:13:12
03
cze 2024

W Dzień Matki „Buziakiem mamusi” Teatru Itakzagramy Centrum Sportu i Kultury zakończyło cykl „Artystycznych poranków”. To był ósmy spektakl dla dzieci. Były wielkie emocje, nagrody i... zapowiedź kolejnej przygody teatralnej.

Cykl „Artystyczne poranki” cieszy się wielkim zainteresowaniem. Raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie na scenie CSiK gości teatr dziecięcy. Zamysł cyklu jest przede wszystkim edukacyjny. Chodzi o uwrażliwienie młodych widzów na słowo, pomoc w przeżywaniu - czasem bardzo trudnych - emocji, rozwój wyobraźni. Przez 8 miesięcy młodzi miłośnicy teatru mogli obejrzeć bardzo różne spektakle: od klasycznych, choć nie zawsze klasycznie zagranych, bajek jak Czerwony Kapturek Teatru Scena 96, przez Pchłę Szachrajkę Teatru Żelaznego po pełnego emocji Sokratesa w piaskownicy Teatru MałeMi, czy lalkowo-cieniowego „Buziaka mamusi”.

W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom jeszcze jedną formę zabawy. Podczas każdego spektaklu dzieci otrzymywały naklejkę, którą wklejały do specjalnego folderu. Ci, którym udało się zebrać komplet, zostali nagrodzeni. 9 czerwca w ogrodach CSiK odbędzie się „Artystyczny poranek na bis”. W pięknych okolicznościach przyrody wystąpi Teatr Kultureska z przedstawieniem „Bukiet Talentów”.

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

Nie wszystkim udało się zebrać komplet naklejek, ale nic straconego! Bilety na plenerowy spektakl można zakupić w sekretariacie CSiK w cenie 20 zł oraz na www.csik.garwolin.pl. Przedstawienie „Bukiet Talentów” odbędzie się 9 czerwca o godzinie 10:30 w ogrodzie CSiK (wejście przez kino). Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą koców.inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.