Garwolin

Bajkowa podróż dookoła świata z Chórem Miasta Garwolina

Kultura Pon. 05.06.2023 11:39:33
05
cze 2023

W takim repertuarze nikt ich jeszcze nie widział i nie słyszał. Bajkowy debiut Chóru Miasta Garwolina został ciepło przyjęty nie tylko przez dorosłych słuchaczy, ale przede wszystkim przez niezwykle wymagającą młodą publiczność, która z okazji Dnia Dziecka odbyła muzyczną podróż dookoła świata śladami filmowych bohaterów i ich marzeń.

Warto mieć marzenia i warto po nie sięgać, a przede wszystkim nie wolno bać się chcieć. Takie przesłanie niósł ze sobą wczorajszy koncert, który był częścią obchodów Dnia Dziecka organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Niezwykła muzyczna podróż po wszystkich kontynentach i najpiękniejsze piosenki z ulubionych bajek najmłodszych. Taką niespodziankę przygotował Chór Miasta Garwolina dla wszystkich małych mieszkańców naszego miasta, którzy wypełnili wczoraj salę widowiskową po brzegi.

Podczas koncertu pod tytułem „Nie bój się chcieć” dzieci usłyszały dobrze im znane przeboje z wielkich produkcji kinowych. Odwiedzając poszczególne kontynenty, najmłodsi nie tylko dobrze się bawili, ale także zobaczyli, że każdy może sięgać po własne marzenia. Wystarczy tylko bardzo chcieć.

Chór Miasta Garwolina pod dyrygenturą Radosława Mitury po raz pierwszy wystąpił w takim repertuarze i od razu skradł serca publiczności. Chórzyści w partiach solowych wcielali się w bajkowych bohaterów. Na scenie wystąpiły także dwie przedstawicielki najmłodszego pokolenia – Jasia Mitura i Zuzia Giska.

Gratulacje i podziękowania chórowi, a także życzenia wszystkim dzieciom złożyli burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol, którzy na koniec obdarowali najmłodszych słodkim upominkiem.Na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.