Garwolin

Borowie: spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

Kultura Sob. 18.11.2023 12:28:59
18
lis 2023

W piątek 17 listopada uczniowie klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borowiu wzięli udział w spotkaniu autorskim "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Gościem był Zbigniew Kołba.

Pan Zbigniew w prosty i przystępny sposób opowiadał zgromadzonym dzieciom o tym, jak mają dbać o zdrowie, przestrzegając kilku prostych zasad: wysypiać się, uprawiać sport i zdrowo odżywiać. Powinni unikać chipsów, słodkich napoi gazowanych, ponieważ nadużywanie tych rzeczy powoduje w rezultacie gorsze wyniki w sporcie i w nauce.

Przy okazji spotkania autor zachęcał dzieci do czytania, zwracając uwagę na to, że wiedza zdobyta z książek pomoże im w lepszym starcie w dorosłe życie i rozwinie ich pasje.

- „ Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy" - takie hasło, które jest jednocześnie cytatem z książki pana Zbigniewa powinno towarzyszyć nam przez całe życie. Podczas spotkania autor rozdawał aktywnym uczniom zakładki do książek oraz zachęcił do zakupu swojej książki. Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie odpowiadali na zagadki i pytania autora. Zatem, spotkanie było bardzo interesujące” - poinformowała dyrektor GOK Katarzyna Iwaniec.na podst. inf. GOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.