Garwolin

Chór Żelechowa z kolędą w Sobolewie

Kultura Śr. 10.01.2024 10:52:49
10
sty 2024

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Chór Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza wystąpił w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie z koncertem kolęd i pastorałek.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej części chór wykonał kolędy i pastorałki w opracowaniu artystycznym i wielogłosowym. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć m.in. takie utwory jak „My też pastuszkowie", „Gdy się Chrystus rodzi", „Dzisiaj w Betlejem", „Lulajże Jezuniu", „Z narodzenia Pana", „Bóg się rodzi". W repertuarze znalazła się również jedna z najstarszych polskich kolęd „Anioł pasterzom mówił". Nie zabrakło kolęd zagranicznych – angielskiej „Joy to the world", ukraińskiej „Szczedrik" i francuskiej przełożonej na język polski „Nad Betlejem w ciemną noc".

W drugiej części koncertu Chór Żelechowa zaprosił publiczność do wspólnego kolędowania. Wspólnie wykonane zostały takie kolędy jak „Mędrcy świata", „Wśród nocnej ciszy", „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „Przybieżeli do Betlejem".

Gratulacje i wyrazy uznania przekazała dyrygentowi i chórzystom dyrektor Gminnego Domu Kultury w Sobolewie Aneta Niedźwiedzka.MGOK Żelechów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.