Garwolin

„Co się stało z Mikołajem?” Odpowiedzi szukajcie 2 grudnia

Kultura Pon. 20.11.2023 09:23:12
20
lis 2023

To będzie zabawny spektakl z interaktywnymi elementami włączającymi najmłodszych w zabawę. A to wszystko w świątecznym klimacie. Co się stało z Mikołajem? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie 2 grudnia podczas kolejnego „Artystycznego poranka”. Bilety już w sprzedaży!

Tym razem w ramach cyklu realizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na scenie wystąpi Teatr Tak z Radomia ze świątecznym spektaklem „Co się stało z Mikołajem?”. Będzie to wyjątkowy „Artystyczny poranek” – po pierwsze dlatego, że będzie organizowany z okazji Mikołajek, a po drugie dlatego, że odbędzie się w sobotę.
- Jestem Bąbel, skrzat. Otrzymałem arcyważne zadanie. Nadchodzi czas rozdawania prezentów, a Mikołaj zapadł się pod ziemię. Muszę go odnaleźć. Zaprzęgam więc Rudolfa i ruszam na poszukiwania. Kierunek – Arizona, a tam spotkanie z Kowbojem kłamczuchą. Kierunek – Afryka, a tam egzotycznie świąteczny taniec z kolegą Tamtamtu. Po Mikołaju ani śladu. Może w świecie bajek? Tu na mnie czeka nieszczęśliwy Trol Trollo, który ofiaruje mi flakonik z podejrzanym syropkiem. Co mi po syropku, kiedy Mikołaja ani widu ani słychu?! Może Czarnoksiężnik będzie wiedział? On i jego trzy magiczne skarpety z zagadkami? Jeśli dzieci mi pomogą jest szansa, aby wszystko skończyło się szczęśliwie – opowiada jeden z bohaterów spektaklu.

Przedstawienie zawiera elementy interaktywne - naukę jazdy na reniferku Rudolfie, naukę tańca animacyjnego i piosenki „Proszę prezent podaj dalej”, a także rozwiązywanie zagadek ze świątecznych skarpet i naukę tańca animacyjnego Mikołaja.

Teatr TAK działa od 2011 roku. W swojej ofercie ma nie tylko spektakle, ale także koncerty i warsztaty. Przedstawienia nie tylko bawią, ale i uczą – także języka angielskiego, którego elementy są umiejętnie wplatane w fabułę spektakli. Teatr nie posiada własnej sceny, ale z powodzeniem podbija sceny i zdobywa serca młodej widowni w całej Polsce i za jej granicami.

- Logistyczne centrum teatru znajduje się w najlepiej na świecie ulokowanym mieście - Radomiu. Śmiejemy się, że to nasz Ra-Dom. Tutaj powstają pomysły, odbywają się próby do spektakli, a każdy spektakl to żywioł, z którym bez zabawy nie ma zabawy. Możemy milionem słów przekonywać Was dlaczego my, dlaczego TAK, ale tylko nasze działania sceniczne mogą w pełni oddać to, czym się zajmujemy, dlaczego dzieci kupują nas w 5 minut i jak dążymy do tego, aby kupowały nas w sekundę – podkreślają aktorzy teatru.

Artystyczny poranek: Teatr Tak „Co się stało z Mikołajem?”

2 grudnia 2023 (sobota), godz. 9:30 i 10:30
sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie
Bilety: 20 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1, I piętro)

na podst.inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.