Garwolin

Dni Gminy Maciejowice z dużym rozmachem /ZDJĘCIA/

Kultura Niedz. 10.07.2022 14:04:32
10
lip 2022

Koncerty gwiazd, lokalni artyści, stoiska z regionalną kuchnią i duża dawka pozytywnej energii oraz doskonała rozrywka. W kulminacyjnym punkcie tegorocznych obchodów Dni gminy, które obchodzono 9 lipca, na rynku zgromadziło się około 9 tys. osób. Po raz pierwszy wręczono okolicznościowe medale „Zasłużony dla gminy Maciejowice”.

Obchody rozpoczęły się 9 lipca. Na starcie były warsztaty rękodzielnicze, plastyczne, animatorzy dla dzieci, stoiska z rękodziełem, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z regionalną kuchnią, przejażdżki zabytkową bryczką. W tym samym czasie na estradzie ze swoim dorobkiem artystycznym zaprezentują się dzieci i młodzież ze szkół w Maciejowicach i Samogoszczy i akademia tańca Reliese. Z każdą godzina na maciejowicki rynek przybywało więcej ludzi z ościennych miast i gmin, a nawet powiatu ryckiego, otwockiego, kozienickiego. Impreza się rozkręcała, na estradzie królowała muzyka w wykonaniu zespołu Dynamic, potem Kuby Rutkowskiego. Wśród uczestników wydarzenia była posłanka Monika Pawłowska z Ryk, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzelowska, radni sejmiku Joanna Bala i Krzysztof Żochowski, Krystian Jaworski, wiceprezes Instytutu rzecz im. Pawła Włodkowica, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, członek zarządu powiatu Jan Tywanek, przewodniczący RP Waldemar Trzaskowski, burmistrz Pilawy Albina Łubian, Żelechowa Łukasz Bogusz, wójtowie gmin Stanisławów Kinga Sosińska, Sobienich Jezior Kamil Choim, Wilgi Bogumiła Głaszczka, pozdrowienia i gratulacje przesłała władzom i uczestnikom święta Maciejowic senator Maria Koc, radna powiatowa Monika Ochnio i dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Robert Ochnio, przedstawicielka komendanta powiatowego Policji w Garwolinie Anna Uniwersał, władze samorządowe gminy z wójtem Tomaszem Kwiatkowskim oraz przewodniczącym Jackiem Łoskotem i in. W swoich wystąpieniach, zarówno marszałek Janina Ewa Orzełowska, jak i radna Joanna Bala i starosta Mirosław Walicki podkreślali milowy skok w rozwoju nadwiślańskiej gminy za obecnej kadencji samorządu. Władze gminy uhonorowały marszałek Orzełowską i prezesa Jaworskiego pamiątkowym medalem „Zasłużony dla gminy Maciejowice” z wygrawerowanym napisem „ Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa”.

Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa wprawiła kilka tysięcy widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne po występie Don Vasyla i jego grupy.

Ale prawdziwym hitem Dni Maciejowic był koncert góralskiego zespołu folkowego Baciary, który przyciągnął tłumy i porwał publiczność do zabawy.

Tegoroczne Dni Maciejowic przejdą do historii, jako kolejne, duże wydarzenie kulturalne, któe zgromadziło na rynku rekordową liczbę uczestników, a gospodarze stanęli na wysokości zadania, by zaspokoić muzyczne gusta każdego. Na stoiskach z regionalną kuchnią, panie z Kół Gospodyń Wiejskich serwowały lokalne, pyszne wiktuały i nie tylko. Występy dzieci i młodzieży pokazały, że warto inwestować w ich rozwój. Słowem impreza na przysłowiowe sto fajerek.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach z dyrektor Elżbietą Ostanek- Szczepanik, partnerem zaś samorząd Mazowsza oraz Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica, a jednym z patronów medialnych Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.