Garwolin

Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie

Kultura Pon. 27.11.2023 14:42:15
27
lis 2023

Przez ostanie dwie niedziele odbywały się Dni Muzyki Chóralnej organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie podzielone było na dwie części, w poprzednią niedziele zaprezentowały się chóry i schole z garwolińskich parafii, zaś wczorajszego wieczoru, 26 listopada na widzów czekał chór „Villanella” oraz Chór Miasta Garwolina.

W pierwszej odsłonie na słuchaczy w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego po Mszy o godzinie 18:00 czekały schole i chóry z garwolińskich parafii. Zaś w drugiej części, na auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego zaprezentował się „Villanella” chór szkoły muzycznej w Garwolinie pod dyrygenturą Marty Zdrajkowskiej, oraz gospodarz wydarzenia Chór Miasta Garwolina z Radosławem Miturą na czele.

Wydarzenie poświęcone było muzyce sakralnej w wielu odsłonach. Od wykonywanych przez najmłodszych pieśni religijnych, po innowacyjne i złożone jazzowe brzmienia, które zaprezentował garwoliński chór. Zaskoczył on w tym roku publiczność programem autorstwa Boba Chilcotta „A Little Jazz Mass” czyli „Mała Jazzowa Msza” składającym się z pięciu pieśni odpowiadającym układowi części śpiewanych Mszy Świętej. Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus i Agnus Dei.

Chórowi Miasta Garwolina przy występie towarzyszyło trio w składzie Rafał Rokicki na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie oraz Patryk Dobosz na perkusji.


Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.