Garwolin

Eleni, ikona polskiej muzyki zagrała w Górznie

Kultura Pon. 22.01.2024 18:01:03
22
sty 2024

W niedzielę, 21 stycznia w Górznie na hali sportowej odbył się koncert ikony polskiej muzyki Eleni. Artystka na scenie występuję już od 47 lat. Wokalistka zaśpiewała zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i swoje największe hity.

Na początku do publiczności zwrócił się wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, dziękując za przybycie i witając wszystkich zebranych. Następnie swoje wystąpienia mieli zaproszeni goście: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz radna sejmiku województwa mazowieckiego Elżbieta Woźniak-Sionek.

Po przemówieniach na scenę wyszli muzycy Konstantinos Tzokas i Aleksander Białous oraz wyczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru Eleni. Artystka rozpoczęła swój koncert kolędami. Następnie hala wybrzmiała jej autorskimi utworami. W wielu piosenkach można było usłyszeć inspiracje z kraju, z którego pochodzą rodzice wokalistki. Greckie brzmienia najwidoczniej przypodobały się licznie zgromadzonej publiczności, gdyż wspólnie z artystką śpiewali jej piosenki, do czego zresztą ona sama gorąco ich zachęcała.

Po blisko 2-godzinnym koncercie kwiaty w wyrazie podziękowania i uznania złożyli na ręce Eleni Waldemar Sabak oraz proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. prałat Jerzy Kalinka. Po koncercie chętne osoby mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wokalistką i towarzyszącymi jej muzykami. Po zakończeniu koncertu Koło Gospodyń Wiejskich w Reducinie przygotowało dla wszystkich uczestników wydarzenia tradycyjny poczęstunek a więc pierogi, bigos, sałatki, śledzie, ciasto i inne wiktuały.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Elżbieta Pon. 22.01.2024 16:21:25

zdjęcia mało czytelne

Titanic tonie a orkiestra gra do końca Pt. 26.01.2024 05:46:12

Demokracja zagrożona, wojna po sąsiedzku a oni bawią głupich ludzi