Garwolin

Eleni zaśpiewa w Górznie

Kultura Śr. 10.01.2024 08:25:27
10
sty 2024

W niedzielę, 21 stycznia w hali sportowej w Górznie koncertować będzie Eleni – jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Koncert „ Noworoczne spotkanie w Górznie z tradycją i muzyką w klimacie świątecznym” rozpocznie się o godz. 16:00.

Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”.

Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku.

W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja - jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. „Lovers”.

Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”.

Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.

Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski. Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem /na podst. eleni.com.pl/

Na koncert zapraszają: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak i proboszcz parafii ks. pralat Jerzy Kalinka. Partnerami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.