Garwolin

Garwolin: koncert ogniska muzycznego

Kultura Wt. 21.06.2022 10:33:19
21
cze 2022

15 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury odbyło się zakończenie roku ogniska muzycznego. Od lat nauki na instrumentach klawiszowych naucza Julian Czaporowski.

Punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczął się koncert, podczas którego zaprezentowało się ponad 10 uczniów. Zebrani wysłuchali utworów m.in.: Fryderyka Chopina, Leopolda Mozarta, Edwarda Griega oraz standardów jazzowych. - Proszę nie traktować tych występów jako rywalizacji. Nie porównywać siebie i innych. Każdy gra najlepiej jak umie. To podsumowanie wspólnej rocznej pracy. Dziękuję moim uczniom i ich rodzicom – mówił Julian Czaporowski.

Przez cały rok szkolny do ogniska uczęszczało blisko 20 uczniów w wieku od 7 do 17 lat. Pod czujnym okiem Mistrza i jeszcze czujniejszym uchem zgłębiali tajniki muzycznej edukacji. Dla wielu z nich koncert to ogromne emocje, trema i stres a zarazem radość z możliwości publicznego zaprezentowania się. Młodzi adepci muzyki prezentowali przed publicznością od jednego do trzech utworów, niektórzy grali także kompozycje na cztery ręce razem z instruktorem. Na zakończenie występów każdy otrzymał dyplom.

Zajęcia nauki gry na instrumentach odbywać się będą także podczas wakacji. W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Julianem Czaporowskim.inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.