Garwolin

Garwolin: konkurs literacki rozstrzygnięty

Kultura Pon. 14.12.2020 11:16:00
14
gru 2020

„Co wirus mi zabrał, a może jednak coś dał” – pod takim hasłem odbył się I Konkurs Literacki dla seniorów zorganizowany z inicjatywy Klubu Seniora działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Rok 2020 postawił przed nami wiele wyzwań: wymuszona izolacja, nowa rzeczywistość społeczna, odosobnienia czasu pandemii. Utrwalenie przeżyć doświadczanych przez seniorów w nowej rzeczywistości oprócz wartości literackiej i historycznej, stało się również formą poradzenia sobie z tym trudnym czasem.

Konkurs adresowany był dla osób powyżej 60. roku życia, mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego. Dotyczył prac pisanych prozą lub wierszem odnoszących się do tematu wirusa i przeżyć z nim związanych, a jego celem było rozwijanie umiejętności literackich seniorów.
Organizatorzy przyznają, że nadesłane prace były pełne emocji, wzruszeń i ciekawych spostrzeżeń. Jury w składzie: Grażyna Makulec (Klub Seniora), Grażyna Wojdyga-Girtler (Księgarnia Mądra Sowa), Bogumiła Kopyść (Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna) oraz Barbara Kupczyk-Mikulska (Centrum Sportu i Kultury) wyłoniło laureatów przyznając:

I miejsce – Marii Stefanowskiej,
II miejsce – Marioli Klat-Majewskiej,
III miejsce Danucie Wróbel.

Burmistrz Miasta Marzena Świeczak wręczając „Nagrodę Burmistrza” za pierwsze miejsce, podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w organizacje przedsięwzięcia – Ten rok zabrał nam wiele, dlatego szczególnie ważne są takie inicjatywy. (…) Dziękuję sponsorom, księgarni Mądra Sowa za włączanie się w akcje społeczne, wszystkim, którzy w tym trudnym czasie dają nam namiastkę normalności.

Grażyna Makulec z Klubu Seniora w podsumowaniu przyznała – Słowo zapisane nigdy nie zginie, a nasze doświadczenie zostanie dla przyszłych pokoleń.

I Konkurs Literackiego Klubu Seniora został zorganizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Klub Seniora w partnerstwie z Miejsko- Powiatową Biblioteką Publiczną. Sponsorami nagród byli: księgarnia Mądra Sowa i firma Carini.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.