Garwolin: nowa prezes LTNK
Kultura
Pon. 20.09.2021 15:32:03
20
wrz 2021
wrz 2021
Beata Pasternak wybrana została prezesem Ludowego Towarzystwa Naukowo- Kulturalnego w Garwolinie. Zastąpiła na tym stanowisku zmarłego w ubiegłym roku Zbigniewa Węgrzynka.
Wybory prezesa i zarządu odbyły się w piątek 17 września. W skład zarządu, oprócz prezes Beaty Pasternak weszli: Bożena Węgrzynek, Dariusz Sadkowski, Tadeusz Głasek, Kazimierz Paciorek, Marek Chciałowski, Roman Mazek.Beata Pasternak jest obecnie kierownikiem Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta Garwolin. Dotychczas pracowała na stanowisku menadżera Ośrodka Szkoleniowego „Akademia Łucznica”. Pełniąc funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem utworzyła od podstaw nową samorządową instytucję kultury. Na stanowisku inspektora zajmowała się m.in. promocją i organizacją wydarzeń w wydziale organizacyjno-administracyjnym Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Doświadczenie w pracy samorządowej zdobywała także jako radna gminy Borowie w latach 2014-2018.
Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku administracja dawnej Akademii Podlaskiej. W Akademii Obrony Narodowej w Warszawie uzyskała tytuł magistra na kierunku bezpieczeństwo narodowe ze specjalizacją w zarządzaniu kryzysowym. Ukończyła także podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Prywatnie pasjonatka m.in. turystyki i wspinaczki górskiej oraz kolarstwa i turystyki rowerowej. Jest członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego. Wspiera społecznie różnorodne inicjatywy oraz wydarzenia lokalne. W 2019 roku Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział Garwolin wystąpiło z wnioskiem do starostwa powiatowego o nadanie Beacie Pasternak tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w dziedzinie „Kultura i sztuka”.
Ludowe Towarzystwo Naukowo- Kulturalne działa w powiecie garwolińskim już prawie 20 lat. Organizuje m.in. sesje naukowe, raz do roku wydawane są „Zeszyty Historyczne” dotyczące dziejów regionu, ukazują się również indywidualne publikacje książkowe osób należących do towarzystwa. LTNK organizuje wycieczki o tematyce historyczno- krajoznawczej. Grupa kolekcjonerów organizuje wyjazdy na jarmarki staroci, a inni indywidualne wystawy i prelekcje w szkołach i domach kultury.
fot. LTNK
0 komentarze