Garwolin

Kolędowanie z ogniskiem muzycznym CSiK

Kultura Sob. 08.01.2022 10:30:56
08
sty 2022

Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, a także świąteczne piosenki wykonali uczniowie ogniska muzycznego Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie podczas tradycyjnego świątecznego koncertu.

Pod okiem instruktora, doświadczonego muzyka i edukatora, Juliana Czaporowskiego od kilku tygodniu przygotowywali się do występu. Kilkunastu uczniów ogniska muzycznego działającego w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiło podczas tradycyjnego koncertu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcy zagrali najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wykonali je na pianinie i akordeonie. Każdy występ był gorąco oklaskiwany przez publiczność, wśród której nie zabrakło najbliższych młodych artystów – rodziców, rodzeństwa, dziadków. Gratulacje i życzenia złożył wszystkim dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol.
Ognisko muzyczne to jedna z sekcji stałych CSiK z najdłuższą historią. Co roku umiejętności gry na instrumentach klawiszowych szlifuje w niej kilkudziesięciu uczniów. Wielu z nich to właśnie tu rozpoczęło swoją muzyczną drogę. Od 50 lat ognisko prowadzi Julian Czaporowski.
Uczniowie ogniska przygotowują każdego roku trzy wydarzenia muzyczne – koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia, koncert na Dzień Kobiet oraz uroczyste zakończenie roku szkolnego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.