Garwolin

Koncert kolęd w wykonaniu Cugowskich w pilawskim kościele

Kultura Śr. 27.12.2023 09:06:40
27
gru 2023

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia odbył się niecodzienny koncert kolęd w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich. Artyści wykonali znane kolędy oraz pastorałki.

„Kolędowanie z gwiazdą” stało się już w Pilawie tradycją. Od 2015 roku, z wyjątkiem czasu pandemii, w okresie świątecznym odbywa się wspólne kolędowanie mieszkańców wraz z zaproszonymi gośćmi. Do tej pory w Pilawie kolędowali Olga Szomańska, Maciej Miecznikowski, Magda Steczkowska, Krzysztof Kiljański czy Halina Frąckowiak. Tego roku do Pilawy zawitali państwo Cugowscy wraz ze swoim repertuarem.

Frekwencja w tym roku dopisała. Kościół wypełnił się słuchaczami, którzy do gitarowego akompaniamentu Wojciecha Cugowskiego, razem z artystami śpiewali kolędy i pastorałki.

Po występie życzenia oraz podziękowania artystom złożyła burmistrz Pilawy Albina Łubian. Cugowscy wyraźnie przypadli do gustu pilawskiej publiczności, gdyż ta po zakończonym występie wstała i przez dłuższą chwilę oklaskiwała artystów.

Organizatorem byli Miasto i Gmina Pilawa, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie oraz Parafia MB Kodeńskiej w Pilawie.


MB

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.