Garwolin

Łączą ludzi w średnim wieku

Kultura Wt. 20.10.2020 08:35:00
20
paź 2020

„Chwilo trwaj”- to liczący siedemnaście osób taneczno-śpiewaczy zespół działający przy garwolińskim Klubie Seniora. Celem działania grupy jest integracja ludzi w średnim wieku, sposób na odmładzanie się i aktywność w różnych dziedzinach życia. Mimo pandemii, podejmują wiele inicjatyw w lokalnym środowisku, ale przede wszystkim dobrze się bawią.

Jak zgodnie podkreślają, bawią się śpiewaniem, tańczeniem i recytowaniem. To sposób na integrowanie ludzi w podobnym wieku i z artystyczną duszą. Zespół działa dopiero 2 lata, ale coraz głośniej o nim w mieście i okolicy. Artyści - seniorzy chcieliby, żeby ta „Chwilo trwaj” trwała wiecznie.

- Ideą naszego zespołu jest to, że wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy ważni, każdy jest potrzebny. Nie mamy gwiazd, bo jesteśmy zespołem i... wszyscy jesteśmy gwiazdami. Najważniejsze jest to, że śpiewamy takie piosenki, które znają wszyscy...- mówi Grażyna Makulec, szefowa zespołu.

- Śpiewają z nami wszyscy, to znaczy, że im się to podoba, że potrafimy rozbawić całą salę, i to jest dla mnie bardzo istotne - dodaje Jan Sprzęczka. - Z zespołem spędzam wspaniale czas, co nieco potrafię śpiewać, co nieco potrafię mówić, więc staram się jakoś realizować...- zaznacza Edward Kret. - Członkowie naszego zespołu nie tylko muzycznie, ale udzielamy się i sportowo. Braliśmy udział w Mazowieckiej Sportowej Senioriadzie 2020-Mrozy w różnych dyscyplinach sportowych, i okazało się, że jeszcze posiadamy sprawność fizyczną...- mówi Barbara Sokół. - Niedługo minie rok jak należę do tej grupy „Chwilo trwaj”, tutaj realizuję się, dzięki temu, że gram muzykę nie taką typową, tylko po innym względem mogę się też rozwijać...- artykułuje Łukasz Dąbrowski, akordeonista, najmłodszy członek zespołu.

Do swoich osiągnięć grupa może zaliczyć zajęcie IV miejsca w XVII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie czy występy okazjonalne przy okazji organizowanych w Garwolinie i okolicy wydarzeń kulturalnych.

Części członków garwolińskiego zespołu „Chwilo trwaj” wysłuchał Waldemar Jaroń:

POSŁUCHAJ


WJ/Garwolin/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.