Garwolin

Mali aktorzy na żelechowskiej scenie

Kultura Czw. 20.04.2023 10:17:13
20
kwi 2023

W środę 19 kwietnia na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie po raz kolejny można było zobaczyć małych artystów podczas Przeglądu Form Teatralnych zwanym „Wiosną Teatralną”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu gminy Żelechów.

Jest to wydarzenie, podczas którego młode talenty z okolicy mogą pokazać się przed publicznością, rozwinąć swoje umiejętności, nabrać większej pewności siebie oraz zaprezentować szkoły, do których uczęszczają.

W tym roku zaprezentowało się sześć grup teatralnych. Pierwsi na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku przygotowani pod okiem Pani Renaty Klimaszewskiej, którzy przedstawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek". Następnie zaprezentowała się grupa „Pajacyki" z Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś" w Żelechowie wykonując przedstawienie pt. „Wielkanoc", nawiązujące do tradycji świątecznych. Przedszkolaków przygotowała Pani Hanna Chudek. Jako trzeci pokazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stefanowie przygotowani przez Pana Leszka Kosyrę oraz Panie Edytę Zwolską-Koryś i Urszulę Skwarek. Młodzież wykonała inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Następnie na scenie wystąpiła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Woli Żelechowskiej przygotowana pod kierunkiem Pani Hanny Zdunek, dzięki której publiczność przeniosła się do świata greckich bogów. Uczniowie wykonali sztukę pt. „Uczta olimpijska". Jako przedostatnia zaprezentowała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie wykonując bajkę pt. „Śpiąca królewna". Uczniowie zostali przygotowani przez Panie Bożenę Zawadzką oraz Karolinę Boreczek.

Ostatnia na scenie wystąpiła Szkoła Podstawowa w Starym Kębłowie, którą reprezentowały dwie grupy taneczne. Jedna z nich wykonała taniec nowoczesny, druga natomiast zaprezentowała taniec do utworu z lat 70-tych. Za doskonałe przygotowanie uczniów odpowiadały Panie Joanna Mróz i Małgorzata Kosyra.

Wszyscy uczestnicy w podziękowaniu za trud jaki włożyli w przygotowanie się do Przeglądu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Każdy uczeń otrzymał również słodki upominek, a opiekunowie grup – pamiątkowe dyplomy.MGOK Żelechów

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Barbara Masz Czw. 20.04.2023 16:40:12

Z podziękowanien fragmmencik środeczka mnie ... ,,Noeę koszyczek, w nim bułki, ciaeteczk wszystko robota Mamusi, toż to sie moja ucieszy cioteczka wszystkiego spróbowac . musi . A , że to jutro Jej imieniny to Mama w podarku dała chustke czerwoną,- ,jak te mmaliny...O patrzcie, jedwabna cała... Dalej ,, jak się podobało ,Buziaki, Z daleka wolno ?