Garwolin

Noc Bibliotek w Żelechowie

Kultura Śr. 14.10.2020 11:13:21
14
paź 2020

W piątek 9 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie odbyła się szósta edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie".

W imprezie promującej czytanie i zachęcającej do korzystania z biblioteki udział wzięli młodzi czytelnicy ze szkół podstawowych i średnich. W ramach spotkania odbyły się: projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy", głośne czytanie fragmentów książek o tematyce przyrodniczej oraz zabawy literackie (quizy, krzyżówki, zagadki) dotyczące ekologii. W programie zaproponowano uczestnikom zaprojektowanie toreb ekologicznych własnoręcznie zdobionych z elementami ochrony środowiska. Na uczestników, pasjonatów książek czekał też słodko-owocowy poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książek. Dla młodych czytelników była to ciekawa lekcja przyrody i doskonały czas na czytanie oraz obcowanie z książką.


Czytelnicza, wyjątkowa akcja pełna przygód i niespodzianek zyskała na atrakcyjności dzięki życzliwości Sponsorów – piekarni z Kłoczewa i Ryk.
Impreza odbyła się z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych.


Inf. pras.

[MSz]


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.