Garwolin

Nowy rok z „Artystycznymi porankami”. Teatr Scena 96 i „Czerwony Kapturek”

Kultura Sob. 16.12.2023 10:31:43
16
gru 2023

Spektakl „Czerwony Kapturek” odbędzie się 7 stycznia o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach cyklu „Artystyczne poranki”. Przed publicznością zaprezentuje się warszawski Teatr Scena 96.

„Czerwony Kapturek” wydany był po raz pierwszy drukiem przez Charles’a Perraulta w 1697 roku. W klasycznej wersji braci Grimm, czy w rymowanej Jana Brzechwy, postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana na całym świecie. Mające setki lat bajki zbliżone do Czerwonego Kapturka odkryto w Chinach i Włoszech. - Także my postanowiliśmy dołożyć kamyczek do tego ogródka. Spektakl jest grany zmechanizowanymi lekko kukłami i w żywym planie. W ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu. Opowiada historię z naszej perspektywy i po nowemu. Są rzeczy, na które w powszechnych wersjach tej historii zgodzić się nie możemy i o których opowiedzieć musimy. Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna, ale będzie zabawnie. Jak zwykle mamy coś do powiedzenia dzieciom, dorosłym i bardzo dorosłym – podkreślają aktorzy Teatru Scena 96. Premiera spektaklu odbyła się w 2021 roku.

Teatr Scena 96 prowadzi stałą scenę repertuarową w Pałacu Szustra przy ulicy Morskie Oko 2 na warszawskim Mokotowie. Teatr realizuje projekty edukacyjne i animacyjne adresowane dla całych rodzin. Przygotowuje spektakle ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży.

Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1).

na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.