Garwolin

Pilawa: atrakcyjne dni miasta

Kultura Wt. 28.06.2022 10:03:46
28
cze 2022

Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa już po raz dziewiętnasty obchodzili święto stolicy swojej gminy. Przez dwa dni ostatniego weekendu czerwca w mieście królowały sport, muzyka i zabawa. Na estradzie występowały małe, lokalne gwiazdki i gwiazdy dużego formatu.

W sobotę, 25 czerwca rozgrywano turniej w piłce plażowej, później wystartowała V Rodzinna Sztafeta Przełajowa, w której triumfowali Mateusz Kondej i Bartek Ługowski. Na drugiej pozycji uplasowali się Mariusz i Gabriel Gac, a na trzeciej Rafał i Henryka Piętkowie. Po południu w parku miejskim była joga w plenerze. Na parkiecie hali sportowej rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy radnymi rady miejskiej i pracownikami urzędu gminy a reprezentacją rodziców dzieci z UKS Iskra Pilawa.

Głównym punktem obchodów była msza św. w intencji mieszkańców celebrowana w kościele parafialnym przez proboszcza parafii Pilawa ks. kan. Andrzeja Banasiuka i emerytowanego proboszcza parafii w Trąbkach ks. kan. Jana Grochowskiego. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła orkiestra dęta pilawskiej OSP, a wśród uczestników były poczty sztandarowe, poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, samorządowcy z burmistrz Albiną Łubian i przewodniczącą RM Dorotą Niemiec- Jóźwicką, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych, mieszkańcy.

Od godz. 14:00 na stadionie miejskim swój dorobek artystyczny zaprezentowali młodzi artyści z placówek oświatowych miasta i gminy Pilawa oraz „Magiczna noc bajek”- koncert/spotkanie z postaciami z najpopularniejszych bajek. Burmistrz miasta i gminy Albina Łubian przypomniała mieszkańcom i uczestnikom święta Pilawy o realizowanych i planowanych do wykonania w najbliższym czasie inwestycjach, a jest ich dużo i prowadzonych na wielu płaszczyznach. Podkreślała, że zdecydowana większość zadań inwestycyjnych prowadzona jest dzięki finansowemu wsparciu samorządu Mazowsza, ale przede wszystkim pomocy członkini zarządu województwa Janiny Ewy Orzełowskiej. Burmistrz podziękowała także stronie rządowej za dofinansowanie inwestycji w ramach Polskiego Ładu i poparcie wniosków przez senator Marię Koc oraz wicepremiera Henryka Kowalczyka, a także posłowi Grzegorzowi Woźniakowi. Mówiła też burmistrz o dobrej współpracy z samorządem powiatu garwolińskiego. Poseł Czesław Mroczek, członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, starosta Mirosław Walicki oraz dyrektor garwolińskiego Rejonu Drogowego Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Marek Chciałowski gratulowali burmistrz Albinie Łubian, radzie miasta i mieszkańcom rozwoju miasta i gminy, który może być wzorem dla innych. Starosta Walicki przekazał też pozdrowienia gratulacje od senator Marii Koc. W godzinach popołudniowych na estradzie koncertował Wojciech Gąssowski, półtorej godziny później Hit Boyz i gwiazda wieczoru- zespół De Mono.

Godz. 17:00 koncert Wojciecha Gąssowskiego, półtorej godziny później na scenie wystąpi Hit Boyz, a o 20:30 znany, lubiany i będący ciągle na topie zespół De Mono.
Były też, cieszące się duża popularnością strefa zabawy dla dzieci, degustacji, edukacji i wystawiennicza.

Kolejne Dni Pilawy przeszły do historii jako udana impreza.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto i Gmina Pilawa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Partnerem przedsięwzięcia samorząd województwa mazowieckiego, a patronem medialnym m.in. Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.plWJ/Pilawa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.