Garwolin

Pilawski przegląd spektakli profilaktycznych

Kultura Śr. 29.11.2023 11:03:49
29
lis 2023

W sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie odbył się Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Inicjatorem przedsięwzięcia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie.

Przegląd zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Zaangażowanie młodzieży w teatralną formę zajęć profilaktycznych ma na celu promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz zachowań prospołecznych. Młodzi artyści wyrażają swój pogląd na świat, swoje obawy, oczekiwania i potrzeby. Zapoznają się z problematyką uzależnień – z ich przyczynami i skutkami. Wydarzenie niewątpliwie daje możliwość poznania różnego rodzaju sposobów wychodzenia z trudnych i kryzysowych sytuacji życiowych oraz zastępowania zachowań ryzykownych pasjami wraz z rozwijaniem zainteresowań, które w efekcie dają poczucie szczęścia i radości. Przygotowanie scenariusza oraz uczestnictwo w przeglądzie pomagają budować poczucie własnej wartości, rozwijać zainteresowania oraz integrować wykonawców.

W tym roku w spektaklach młodzież miała odnieść się do tematu: „Warto żyć bez nałogów”. Młodzi aktorzy wykazali się pomysłowością i prezentowali swoje umiejętności z dojrzałością i świadomością występujących w społeczeństwie zjawisk patologicznych. Wszystkie odegrane scenki miały konstruktywny i profilaktyczny przekaz. Komisja zwracała uwagę między innymi na autentyczność wypowiedzi oraz poziom artystyczny, który był wyrównany. Występy wszystkich uczestników ocenione zostały bardzo wysoko, doceniając wkład pracy oraz wspaniałą grę aktorską.

Podsumowanie przeglądu oraz oficjalne wyniki ogłosiła burmistrz miasta i gminy Albina Łubian oraz przewodnicząca GKRPA Danuta Szostak. Wśród zaproszonych gości w tegorocznym przeglądzie udział wzięli również: sierż. szt. Karolina Lipiec z KPP z Garwolina, radni Rady Miejskiej w Pilawie Krzysztof Gawryś, Tomasz Gałat i Tomasz Przybysz, dyrektor MGOK w Pilawie Sylwia Zakrzewska, kierownik MGOPS w Pilawie Anna Grzegrzółka-Woźniak oraz kierownik Posterunku Policji w Pilawie asp. szt. Stanisław Kopa i członkowie GKRPA w Pilawie.

W tym roku nagrody przyznano:

I miejsce dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilawie i czek na kwotę 1200 zł,
II miejsce dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Puznówce i czek na kwotę 1100 zł,
III miejsce dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Gocławiu i czek na kwotę 1000 zł.
Wyróżnienie i czek na kwotę 700 zł otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Trąbkach.


na podst. pilawa.com.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.